Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám "lenyugtatni"?...

Hogy tudnám "lenyugtatni"? Már nem bírom tovább.

Figyelt kérdés
Pedig elég türelmes fajta vagyok, de sokszor már elsírom magam. Kisfiam 13 hónapos, és nagyon aktív baba. Nappal egyáltalán nem akar aludni, vagy max. fél órát, és van, hogy éjjel is többször kel. Csak úgy tud elaludni, ha elringatjuk. Már 11 hós korától jár, egész nap tevékenykedik, egy percre meg sem áll. Semmit nem tudok tőle csinálni, ráadásul itthon vállalható munkám is van, de azzal sem haladok így. Ja, az csak hab a tortán, hogy a kicsit darabosabb főzelékeket sem eszi meg, csapkod, stb. Amúgy jókedvű, kedves baba, mindenkivel barátságos. Hogy tudnám rászoktatni, hogy egyedül is ellegyen kicsit? Mindent 100x kell elmondani neki, de akkor is csak "megy neki mindennek".
2011. jan. 21. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Együtt tudok érezni veled!

Nálunk is ugyan ez megy.11 hónapos a kislányom és nem bírok vele!Ne haragudj,hogy ezt írom,de most egy kicsit meg nyugodtam,hogy nem vagyok egyedül!

Őszintén???????Fogalmam sincs,hogy mit kellene tennünk.Én csak úgy hívom már,hogy főnök asszony!

2011. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nincs pedig elkényeztetve, vannak szabályok meg minden. De talán az a legnehezebb, hogy nincs közel nagymami, aki néha napközben átvállalná egy kicsit. Férjem este 6-7-kor ér haza, és segít is, de addigra már kész vagyok, és persze az éjszakázások is az enyémek.

Hát sajnálom, hogy nálatok is így van.

2011. jan. 21. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudok sajna választ, csak csatlakozni tudok... :) Nekem néha az is jólesik a válaszok között, ha látom nem csak én küszködök az adott problémával. Az én kisfiam 11 hónapos lesz holnap, ő még nem jár egyedül csak kézenfogva. De állandóan ott kell lenni mellette... Napközben alszik 1,5 órát de kizárólag babakocsiban, esetleg még késő délután fél órát, ölben elaltatva... Mamák tőlünk is messze laknak, férjem nekem is este 7 körül jön haza. Hááát ez van :), de legalább egészségesek, és vannak nekünk!
2011. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 14 hónapos és ugyan ezeket csinálja. Én már eljutottam odáig, hogy néha nem veszek róla tudomást míg be nem fejezem a dolgomat. Muszáj vacsorát főznöm legalább 2 naponta, időnként takarítani, mosni de vele nem megy mert jön utánam hogy vele játsszak. Olyankor mondom neki, hogy játsszon egy kicsit egyedül, most nem tudok vele foglalkozni és próbálom 'becsukni a fülemet', nem egyszerű. Persze ha baja van (éhes, álmos, kaki van) akkor foglalkozom vele, de ha csak játszani akar akkor várnia kell míg befejezem. Bevonni sem tudom mert inkább hátramozdít (pl. én kiteregetem a ruhát, ő leszedi...)Az ő szobájában teregetek mert az a legnagyobb helyiség és csak aludni járunk be, ha már nagyon nem bírom csak beteszem a kiságyba míg végzek, mikor kimegyek a szobából kiveszem és folytatjuk együtt a dolgokat. Egyedül nem rakom bele, mert attól teljesen kiborul. Ha nem sietek és türelmes kedvemben vagyok akkor munka közben is játszunk, de néha muszáj arra koncentrálnom amit éppen csinálok.
2011. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!