Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen darabos szilárd ételt...

Milyen darabos szilárd ételt adhatok 11 hósnak ami biztonságos? Rettegek a fulladástól!

Figyelt kérdés
A kislányommal már nagyon el kellene kezdeni rendesen a darabos étellel az etetést, de szinte betegesen rettegek a fulladástól! Zsömlét, kiflit már adtam a kezébe egyszer egyszer, de kekszet, zöldséget, vagy felvágott stb. nem merek!! Remeg a kezem, lábam, ha esetleg félrenyel valamit. Darabos, 8 hós baba kaját próbáltam, de azt pedig ő nem eszi. Több barátnőm gyereke már 7-8 hós kora óta eszik kekszet és más darabosat. Hogyan gyűrhetném le ezt a félelmem? Mi az amitől biztosan nem fullad??
2011. jan. 21. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tanulja meg a darabos ételt megenni, akkor mindig is fulladni fog. Túl kell lépni ezen a félelmen. Igen, a baba először öklendezni fog, mert megszokta, hogy pépes kaját kap, ami csak nyelni kell. Aztán majd elmúlik az öklendezés, amikor ráérez a rágás "ízére".


Próbálkozz kölesgolyóval, villával darabosabbra tört krumplival, répával. Adhatsz a kezébe egy darab főtt répát, főtt brokkolirózsát is.


10 hós a fiam, apró kenyérkockákat, kölesgolyót önállóan is megeszik, és a picit darabosabb étel, rizs, krumplidaabok, zöldségdarabok sem zavarják már egy ideje. (Kekszet nem kap.) Megszokta. Én meg ott voltam neki, hogy segítsek, amíg meg nem szokta.

2011. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd a babapiskótával. Azt szépen lemorzsolgatja, ha kis darabot leharap belőle, az is mindjárt szétázik a szájában. Azért maradj mellette, míg eszik, figyeld, hogy nagyobb darabot ne törjön le belőle.

Próbálkozhatsz apró kenyérfalatkákkal is. Friss, puha kenyérből, pici darabkákat törsz és egyenként adogatod neki.

A legjobb, ha a főzeléket is fokozatosan egyre darabosabban adod neki. Én először, mikor már nem pépesítettem, akkor csak villával törtem darabosra a zöldséget, egyre kevésbé finomra törve. Aztán már meg lehet próbálni krumplit, répát, stb igen pici kockákra vágni, és úgy jó puhára főzni, akkor szépen el tudja rágni.

2011. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az 1 évesemnek 6 foga van, én csak olyat adok neki, amit fog nélkül is el tud "rágni". Csirkemell felvágottból is a puhábbat veszem meg, májas kenyeret adok, vagy bármi olyat, ami puha, omlós. Én mindig katonázom neki a falatokat, így biztos nem harap nagyot. Kifli csücsköt szoktam neki adni, azon gyakorolhat, de mindig figyelem. Még egyedül nem csipeget ezáltal, de van még ideje, most még csak az ölébe dugja el.

Ha főzök neki, ha keményebb, akkor turmixolom neki, ha puhább, akkor csak villával töröm össze, pl. paprikás krumpli, rizses hús.

2011. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Én Babám 11,5 hós,és Én is nagyon féltem,mert rossz volt látni,hogy mindig öklendezik,de rájöttem,hogy az első pár falat után megtanulja,hogy most nem pépeset eszünk,ez rágni kell.De van most is olyan,hogy nincs kedve rágni , olyankor csak a pépeset eszi meg,de mostmár egyre ritkábban.

Nála is nagy sláger a májkrémes kenyér falatka.

2011. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!