Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kell lennie székletne...

Hányszor kell lennie székletnek egy egyhetes anyatejes babának?

Figyelt kérdés
Ma még csak reggel kakált a babócám, igaz, akkor meglehetősen nagy mennyiséget! :-)
2011. jan. 21. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Jó ha mindennap van, de nekem a védőnő azt mondta az is természetes ha esetleg több nap is kimarad. Ha jól emlékszem nekünk ezidőtájt naponta többször is volt. De ha ma még 1x volt az is normális!
2011. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyatejes babáknál az is normális ha 5 nap alatt egyszer kakil, vagy egy nap ötször!

Sok boldogságot!

2011. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Csak hát néha fáj a pocak, minden pocaksimi, kicsi torna ellenére! :-)
2011. jan. 21. 21:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát sajnos kevés baba kerüli el a hasfájósságot. És ez általában nem a kaka mennyiségétől függ, vagyis nem azért fáj. Az első három hónap sokszor erről szól, persze vannak szerencsések.

Azért nem árt beszerezni velamelyiket:infacol, espumisan, gripe water, édesköménytea. Lehet szükség lesz rá a későbbiekben. De hátha nem! :)

Ha teljesen normális állagú a széklete, akkor tényleg nem baj, ha napokig nem kakil, persze csak akkor ha anyatejes kizárólag.

Az enyém tápszeres volt, és szorulásos, plusz hasfájós.

Nálunk a gripe water(bár ezt pár hét elteltével lehet csak kezdeni, nem ujjszülöttnek) és a szélcső vált be..azzal kijött a kaka. De nálatok nincs ilyen gond, mert nem írtad. szóval ne aggódj amíg kizárólag anyatejes addig nem baj ha ritkul a kaki, lehet épp ma vagy holnap már többször fog :)

De ha úgy érzed mégis, hogy ez okozza a bajt, rosszat nem csinálsz,(kicsit később) ha kipróbálod a szélcsövet, ez egy vékony csövecske, beledugod a popóba és szépen jön a puki is meg a benntragadt kaka is.

Az én fiam 2 hósan nagyon nagyon szorulásos volt, 2 dl kamillateaát is megitattam vele, holott állítólag pár korty is meghajtja őket, na nálunk a 2 dl semmit sem ért. Majd jött a szélcső, és ez megoldotta a bajunkat. És nem is szokott hozzá.

Ezt csak úgy írtam, egy plusz információ :) :)

2011. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tegnap több termés volt! :-) A hasfájósság gyakorlatilag éjszaka, és kora hajnalban jellemző! Nappal nyugi van! Remélem hamarosan kinövi! :-) Az infacol talán hatásos, mintha jobb lenne, mióta használjuk!


Szép napot! :-)

2011. jan. 23. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!