Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha visszamenőleg kapjuk meg a...

Ha visszamenőleg kapjuk meg a támogatásokat akkor az első alkalommal számíthatunk az első összegre?

Figyelt kérdés
Letelepedést intéztük eddig a kicsinek, mert nem vagyunk állampolgárok a párommal. Ha februárban beadjuk a papírokat, márciusban már visszamenőleg is megkapjuk egyszerre a pénzt??
2009. febr. 3. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
én külföldön élek tartózkodásival, a manómnak is az van itt, a párom álmpolgár. konkrétan SK-ról van szó. itt úgy kapunk lóvét, hogy a tartózkodási engedély kiállítási dátumától kapsz pénzt, vagyis attól a hónaptól, ami a tartózkodásin szerepel, mint kiállítósi dátum. nem biztos, hogy otthon is így van, de gondolom nincs nagy különbség.
2009. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szia!!

nekem letelepedésem van 10 éve, szegeden éltem. nekünk a baba születésétől számítva járnak a támogatások, csak meg kell csináltatnunk a letelepedést neki is mivel mind3an szerb állampolgárok vagyunk!! eddig az anyakönyvi kivonatra vártunk, aztán jöhet a tb, majd beadni a papírokat :)

2009. febr. 3. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
hát nálunk ugyan ez volt, én magyar állampolgár vagyok, a manó is. itt született kint, de mivel magyar állampolgár, otthon kellett anyakönyveztetni, amit a naygkövetségen keresztül intéztünk. azután kapott útlevelet, amit szintén intézett a követség. amikor ezeket megkaptuk, akkor kellett a hatóságilag illetékes idegenrendészetre bemennünk és kérvényeznünk a tartózkodásiját. attól a dátumtól kaptuk a pénzeket, de mintha nem kapnánk semmit:))
2009. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
gondolom a letelepedésinél ugyan ez a tortúra van
2009. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ugyanez volt, mi is szerb állampolgárok vagyunk a férjemmel, bár azóta már megkaptuk a magyart is, mindhárman...

Letelepedésink volt, amit sikerült gyorsan megcsináltatni a babának is. Az egyszeri anyasági támogatást igen megkaptuk egyszerre, tulajdonképpen 90 napod van beadni a kérelmet. A családi pótléknál egy összegben kaptuk meg az adott hónapokra visszamenőleg. Ha jól emlékszem max. 3 hónapra adják visszamenőleg és a tárgyhó.

A Tgyás-t (ezt kell leghamarabb elintézni) azonnal folyósítani kezdték, ahogy megszültem, bár nekem ezt a cég intézte.

Ha nem lépitek túl a határidőket, akkor igen, megkaptok mindent visszamenőleg. Nálunk a baba születésétől 2 hónapra lett minden elintézve. Sajnos, a pontos határidőket nem tudom, talán 90 nap...

2009. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, sokat segítettetek!!
2009. febr. 6. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!