Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg 6...

Hogy szerettessem meg 6 hónapos babámmal a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
semelyik nem izlik neki. mit tegyek? mi legyen a tizorai igy? már 2 honapja probálom de nem tetszik se alma, se banán, se üveges,..
2011. jan. 23. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Türelemmel. Nekem a 10. hónapra sikerült.
2011. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, a babák ízlése változik, az én kislányom se ette eleinte az almát. Pont a kezdő ízeket nem szerette. Ami viszont ízlett neki, az a meggy volt, pedig nagyon savanyú volt. Legtöbb helyen lehet mirelitet kapni, hámozni nem kell, csak simán turmixolni. Én gabonapéppel adtam neki. De adható már ennyi idősen gesztenye is, ha frissen nem is, de egészben lefagyasztva és előfőzve szintén kapható. 7 hónapos kortól mehet a narancs, szilva is, nálunk mindkettő nagyon bevált, lassan a joghurt is.

Lényeg, hogy ne add fel, ha valamit nem hajlandó megenni, tedd félre, és pár hét múlva próbáld megint. Nagyon válogatós volt a kislányom, tényleg egy kínszenvedés volt az egész kóstolás, nagyon sok kitartás kell hozzá.

2011. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sem ment eleinte az alma, főleg nem nyersen. Ezért sütni szoktam.
2011. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem kellett a kislányomnak az alma nyersen, sem sütve. Én felforrt vízba 1-2 percre beledobtam az almadarabkákat és összeturm. úgy megette. Most 8,5 hónapos és most már kezdi megenni nyersen is. Ja és a meggyet nekem is szerette, pedig nagyon savanyú volt szerintem.
2011. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!