Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsiban 1-2 órát is...

Babakocsiban 1-2 órát is alszik, de a kiságyban max fél - háromnegyed órát, azt is nagy kűzdelmek és visítások árán. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szívesen kiviszem, de ilyen esőben sajnos nem tudom. Ha pedig máskor 2 órát is alszik séta közben, akkor gondolom a fél óra édes kevés. Délután itthon szoktunk aludni kiságyban, de az is fél max 1 óra. 9 hónapos múlt.
2009. febr. 4. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy idejig az enyéb kizárólag a babakocsiban volt hajlandó aludni, visított a kiságyban, ha nem tudtam elaltatni akkor egész nap ordított a fáradságtól. Most 8 hónapos kis izgő mozgó, jön megy egész nap és nekünk az vált be, hogy mikor már álmos felviszem a szobájába, kicsit lesötétítünk az ölembe veszem, megitatom, és párpercig ringatom, ugyanis magától nem hajlandó lenyugodni a kis drága. Mikor már nagyon laposakat pislant leteszem az ágyba kicsit paskolom a popóját, vagy símogatom éneklek neki és alszik kb másfél órát naponta kétszer. Persze még most is van, hogy a babakocsihoz folyamodunk, ha mondjuk front van, metr akkor ember nincs aki elaltassa. Amúgy a védőnő azt mondta, nem baj ha kint alszik, csak legyen jól felöltöztetve. Ekkora babákat már 0 fokig lehet kint altatni.

Sok sikert

2009. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!ezt mintha én irtam volna.:)

1 hónapja szenvedünk.mire kiderült,hogy a pihenő székében nagyokat tud aludni!vizszintesre ledöntöm és alszik 2 2és fél órát.

De este már az ágyában,hason.

ha van ilyened próbáld ki.

Remélem segitettem.:)

2009. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok...bocs 2-2és fél órát!!:)
2009. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó bárcsak!!! :)) Mindent ki fogok próbálni! köszi!!!
2009. febr. 4. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk! Nekünk van adamo hintánk, abban könnyen elszunnyad és szunyókál kicsit, amit a kiságyban nem tenne, még hosszú-hosszú altatás után sem. Szerencsés vagyok viszont, van fedett teraszunk, most is ott pihen.
2009. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de jó neked! bár most úgy tűnik elállt az eső, kiviszem, legalább délután aludjon egy jót (délelőtt fél óra volt + sírások). Holnap meg megpróbálom a trükköket. Bár tényleg... párszor hordoztam itthon kenguruban lefekvés előtt 10-20 percet amikor jött a foga, akkor mintha nyugisabb lett volna a dolog. Majd kipróbálom ismét. Köszi mindenkinek!
2009. febr. 4. 15:09
 7/8 anonim válasza:

Gondolom van esti lefektetési rituálétok. Ha van, azt kell napközben is lefekvés előtt végigcsinálni (besötétítesz, ölbe veszed, énekelsz neki és ha már nagyokat pislog, leteszed az ágyába és ott maradsz mellette, amíg el nem alszik, simized vagy csak a hátára-hasára teszed a kezedet).

Ha nincs, érdemes bevezetni, bár egy pár napba beletelik, míg megszokja és lenyugszik tőle.

A suttogó mindent megold c. könyvet tudom ajánlani. Nekünk nagyon sokat segített. Szintén csak babakocsiban séta közben tudott aludni napközben a kisfiam (6 hós lesz jövő héten), ma már a KISÁGYÁBAN alszik napközben is: délelőtt 1,5-2 órát, kora délután 1-1,5 órát, 5 körül fél órát.

Kitartás kell, míg megszokja a változtatást, de megéri. Azóta van napi 5 óra szabadidőm. Még mindig nem hiszem el.

2009. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De szuper! Az esti lefekvéssel egyébként nics gond, a rituálénkat már 3-4 hónapos kora óta bevezettem, azóta az nagyon működik. Majd megpróbálom ugyanezt nappal is. Szabadidő!!! Hú, de jó lenne :)
2009. febr. 5. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!