Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agyrázkodásnak mik a tünetei?...

Agyrázkodásnak mik a tünetei? Kisfiam kapaszkodott a székbe és hanyatt vágodott a parkettára, hallottam a koppanást, még pup is lett hátul a fején. Mit kell figyelni?

Figyelt kérdés
bár már elaludt,ez most történt fél 7kor.nem vettem rajta észre semmit,hányni nem hányt,sirt mikor eleesett.1 éves kisfiú
2011. jan. 23. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
szédülés, hányás, kettőslátás, zavartság
2011. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jegelni kell a púpot, és átválthat nagyon csúnya színűre.

nem tudom mik a tünetek, de én voltam párszor púppal orvosnál és még sosem volt baja, pedig ő is nagyokat tud esni. Szerintem hányás, szédülés, aluszékonyság mindenképp.És azt mondja anyukám a szemén észre lehet venni. De mivel még nem volt így nem tudom megerősíteni.

2011. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Férjemnek nemrég volt egy munkahelyi balesete,elvesztette az eszméletét kb 20 percre,utána nagyon fájt a feje,szédült,egyensúlyzavara volt és hányingere.
2011. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen enyhék is legyenek a tünetek, mivel fejsérülésről van szó, mindenképpen ajánlatos orvosi segítség igénybevétele, hogy dönthessen az esetleges kórházi kezelés fontosságáról.

# Eszméletvesztés

# A sérült képtelen visszaemlékezni arra, mi történt a baleset után

# Zavart viselkedés, esetleg ugyanannak a kérdésnek folyamatos ismételgetése, koncentráció hiánya

# Fülcsengés, látászavar, szédülés

# A sérült nem képes felállni, járni. Koordinációs- és egyensúlyproblémái vannak

# Hányinger, fejfájás

# Aluszékonyság


Aluszékonyság és azt mondtad hogy már elaludt :S elég furcsa is lehet ez.


Súlyosabb esetben előfordul az úgynevezett agyrázkódás követő szindróma jelentkezése, melynek tünetei akár hetekig is elhúzódhatnak és a következőkből áll:


* Változás a koncentrációs képességben, gondolkodásban.

* Állandósult fejfájás, látászavar.

* Megváltozott alvási szokások: a sérült képtelen aludni, vagy túlzottan aluszélkonnyá válik.

* Megváltozott magatartás: A sérült minden látszólagos ok nélkül dühös, szorong.

* A korábbi tevékenységek iránti érdeklődés elvesztése.

* Szédülés, fejfájás, koordinációs problémák.


Fontos, hogy a beteg minél többet pihenjen, aludjon, fájdalomcsillapító gyógyszerek és az ütés helynek jeges borogatása ajánlott.


remélem nem lett semmi komoly baja.

2011. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na mindegy,akkor gondolom nincs baj,ne m vettem észre ilyeneket,bár 1 évesnél nem könnyü észrevenni a jeleket.de már alszik,remélem reggelig,és holnap se lesz gond
2011. jan. 23. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer elestem a fiammal a lépcsőn, egyből hívtam a dokit, azt mondta, ha felsírt az a jó, és az agyrázkódás jelei: hányás , bágyadtság, szédülés.

Nem lesz semmi gond, masszívak Ők, én most jöttem rá, mert a fiam elkezdett felállni, de kellett 4 nap mire rájött, hogy kell leülni, na voltak koppanások, de megtanulta. :-)

2011. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
21 26 os váloszolo köszi a részletes leirást.hát azért aludt el,mert mindig is 8 körül van az alvása,szerintem ez nem függ össze.akkor holnap is figyeljem,meddig kell figyelni?sajnos nem jegeltem le.az baj?
2011. jan. 23. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:

21:26 vagyok :D

Szerintem nem számít ma már had aludjon.

De amiket leírtam azokat figyeld meg a holnapi nap folyamán.

Ha nem jelentkeznek a tünetek akkor szerintem rendben van. Ha viszont igen akkor mindenképpen orvoshoz kéne vinni.

És a gyerekek csontjai elég erősek szoval nem biztos hogy bármi baja lett. Nekem is volt kiskoromban hogy bevertem a fejem és púp lett de egyszer se volt agyrázkódásom.

2011. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyeld a pupilláit is hogy fényre egyformán reagálnak-e. Ha éjjel nem szokott kelni akkor néha cirógasd meg, hogy reagál-e rá. Valószínüleg nem lesz gond.
2011. jan. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!