Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kislányom pár napja...

6 hetes kislányom pár napja nyügös, mindig szopizna, nem köti le semmi. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Eddig jól aludt, de 3-4 napja nem bir 20 percnél többet aludni nappal.Próbálom őt lekötni, de nem nagyon érdekli.Éjjel meg éjfélig szenvedünk, mire elalszik, már hulla vagyok, de 3kor már kel enni, és nem is mindig bir visszaaludni.Mindig szopizna, az nyugtatja meg.Lehet h nem elég a tejem vagy nem tápláló?
2009. febr. 4. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem huzogatja a lábát, vagy feszeng egész testében? Lehet, hogy a pocakja fáj és az a baj. Próbáld maszírozni a hasát, hátha a fránya büfi, vagy puki bántja.
2009. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes korunkban volt nálunk egy növekedési kiugrás, ami ugyanígy nézett ki, mint nálatok. Pár nap alatt lezajlott, de én addigra hulla voltam. Állandóan cicizett, aludni sem tudtam szinte lerakni, pedig másfél hetes kora óta átaludta az éjszakát. Próbálj meg sok-sok folyadékot inni, és picit többet enni, de semmi esetre ne adj tápszert! Tejed van elég, most még több lesz!

Jó babázást: 8 hós kisfiú anyukája

2009. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van hogy feszeng, tekereg, kapja az espumisan cseppet.De egész nap fáj a hasa?
2009. febr. 4. 13:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az espuvisan csepp nem jött be egyáltalán. Még van az infacol, meg az angol víz. Ki kell tapasztalni, hogy melyik jó. Nálunk szinte minden kaja után 2órával kezdődött a nyűgösség, és este, meg a teljes káosz.
2009. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez szerintem is fejlődési ugrás lesz, amikor csak akarja etesd meg; a tejtermelésed is be fog állni ehhez pár nap alatt.

És az egész nem tart sokáig, kitartás!

Ja, és büfiztesd mindig kaja után, lehet, hogy azért tekereg, mert nem tud kijönni a levegő a pociból.

Sok sikert!

2009. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a növekedési ugrás, nálunk is volt.

Igyál sokat, és tedd cicire, amikor csak kéri. Pár nap alatt beáll a tej, a rend meg vissza:-)

Ha nem fáj a hasa, megelőzésként ne adj semmit neki, mert akkor is megcsikarja. CSak akkor adj neki valamit, ha egyértelműen fáj a hasa.

Nálunk mindenre most fogzásra is az FLP-s Aloe vera activator vált be.

2009. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy picit megnyugodtam.Mik a hasfájás jelei?Mert egyszerüen nem birom eldönteni, hogy fáj e neki.Szokott tekeregni, megfesziti magát, de ha cicire teszem, nyugodtan van, el is alszik.
2009. febr. 4. 15:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Ő még nem tudja megkülönböztetni, hogy mitől fáj neki odabenn, hogy éhes-e vagy éppen csak a poci görcsöl. Ezért van az, hogy egy ideig megnyugszik, ha cicire teszed. Jelei: felhúzza a lábát, feszes a pocija. Megpróbálhatod picit tornáztatni, masszírozni. Meleg, nedves pelenkával is lehet borogatni a pociját.Segíteni szokott az édeskömény-, kamilla- vagy kömény tea is. Az én nagyfiam (16 éves) is felcseréle a napszakokat, de szerencsére ahogy többet volt fent (kb. 2 hónapos kora után) rendeződött a helyzet. Kitartás! Próbálj nappal pihenni, nem baj, ha a háztartás nem ragyog.. Most Ti vagytok a legfontosabbak!
2009. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig növekedési ugrás, ami valószínű, néhány nap alatt beáll a kereslet-kínálat és minden rendben lesz! Sok-sok tejcsit kívánok!
2009. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a pocija fáj, akkor sír, és fölfelé húzgálja a lábait.

Az én babám annyira sír, hogy nem lehet megvígasztalni, sajnos ekkor a masszázs sem segít, mert annyira befeszíti magát, hogy képtelenség feltolni a pocakhoz a lábait. Ha elmúltak a görcsök, csak akkor sikerül, akkor viszont nagyokat pukizik :)


Szerintem ha nem sír, akkor nem fáj neki, csak lehet, hogy nem tud pukizni, próbáld meg a tornát, vagy az édeskömény teát ahogy előttem írták - de inkább te idd, úgyis átmegy a hatóanyag a babába (nekem napi 2 bögrével javasolt a védőnőm). Meg persze az Espumisan, vagy Infacol stb.

2009. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!