Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám egész nap...

8 hónapos babám egész nap (éjjel is) hisztizik folyamatosan. Mit tanácsoltok? A mosdóba nem tudok kimenni, hogy ne üvöltene (nem sír, üvölt) azonnal, ez eddig meg is felelne a szeparációs szorongásnak,

Figyelt kérdés

de a konyhában mellettem van, és úgyis hisztizik, csak kézben van el. Nem a foga az oka, mert ha felveszem, egyből abbahagyja a hisztit.

Mintababa volt eddig, nem szoktattuk kézbe, foglalkozunk is vele sokat, nem éhes. Főzni, mosni, takarítani, semmit nem tudok tőle csinálni.


2011. jan. 24. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hihi, nálam is ez van, a kisebbik lányom, ha meglát, rekedt hangon, iszonyatosan visít-sikít-üvölt.

Ilyen személyiség. Ő AKAR. Én olyankor se szó, se beszéd átviszem a másik szobába a tesója ágyába, akkor van másik csendes 2 percem. Ha az sem, akkor kiveszem mászni. Ha akkor is jön, akkor adok neki kaját, ez általában segít...meglepően megugrott az étvágya. Ha ezek nem, akkor tényleg bújni akar, bújunk 5-10 percet, aztán valamire ráterelem a figyelmét, és úgy teszem le. Ha ez sem, akkor megy csicsikálni.

2011. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
próbáltuk mi is, hogy 20 percet játszom csak vele, de utána is kezdte. Akkor fél órát játszottunk, az sem, 1 óra, az sem. Nincs ötletem :(
2011. jan. 24. 11:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Amúgy, ha nem lát, nem ordít, ha észrevesz, akkor van baj...illetve egy idő után persze akkor is, ha nem lát, csak később.

Éjjel? Én hagyom kicsit, aztán egy szó nélkül visszateszem.Megint kimegyek, várok pár percet, aztán nagyon gyorsan visszarakom megint.

Van, hogy nem várok, hanem ahogy feláll, azonnal megyek és rakom vissza.Helyzete válogatja.

Viszont minden esetben az van nálunk, ha este sír, akkor nem álmos. Éjjeli visítás nálunk nincs, mindig átaludják az éjszakát, és ha nem, akkor csak rosszat álmodtak, egy gyors ölelés, megnyugtató dörmögés(nem beszéd), azonnal visza, egy simi, és még le sem ér a fejük, már alszanak is

2011. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Megint én.

Amúgy első babánál szigorúan nem tévéztünk, viszont már 2.5 éves, így bizonyos meséket berakok neki. A kicsi meg most 10 hónapos, és, hát itt van, így ő kicsi kora óta tévézik a naggyal. Ha kiválasztod a megfelelő mesét, a tévézés is sokat tud segíteni, bár megértem, ha ezt nem akarod.

2011. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem válaszol rajtam kívül senki! Ez egy érdekes probléma, más hülyeségekre meg érkezik 15 válasz..
2011. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, most elkezdtem tömni, az ebédet ma végre sikerült megfőzni nagyobb sírás nélkül:)

Lehet, hogy az (is) a gond, hogy most már táplálóbb kajákat enne, villámgyorsan mászik, most ilyeneket adok neki,és tanítom neki, hogy türelmes legyen..(Múlt héten egy durva szorulása volt, így csak rostosat kapott néhány napig)

2011. jan. 24. 13:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálam is épp ez a probléma és sajnos nem tudom mi lenne erre a megoldás.Már kb.30 perce üvölt,ahogy írtad,rekedten és nem bírom már tartani,mert becsípődött a derekam épp emiatt.Nagyon elfáradt a sírásba,de pihen és folytatja újra.valamikor meg kell tanulnia,hogy ne ő irányítson ilyen helyzetekben.
2011. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, nálunk is ez volt, hogy pihent, hogy levegőt vegyen, és kezdődött minden elölről.


Valahogy meg szeretném tanítani neki, amit írtam, (hogy nem mindig leszek ott, plusz jön a kistesó is), de nem akarom, hogy ezt ő lelki törésként érje meg, hanem, hogy van, amit szabad (szobában mászni), és amit nem szabad (kimászni a hideg kőre pl.)

Csak ahány gyerek, annyi szokás, anyósomék kicsit lazára vették a figurát (nem igazán kötődnek a gyerekek hozzájuk), anyumék meg fenyítésre és egy köztes megoldás kellene, ami jó a Lánykánknak is :)

2011. jan. 24. 13:32
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
miért akartok olyasmit megtaníntani a gyereknek, amit nem lehet, amit csak magától fog megtanulni? az erőltetés nem segít, lehet hogy idővel beletörődik, de az csak beletörődés lesz. magától kell rájönie, a saját tapasztalatai alapján, hogy anya akkor is van, ha épp nem lógok a kezében, ha nem látom. ez valakinél nehezebb, valakinél könnyebb. nehéz időszak ez,. az biztos, és nagyon fárasztó. de a gyerek nem irányítani akar! egy 8 hónapos biztos nem! bocsássatok meg, de mindig kiakadok, amikor ilyet olvasok. az én kislányom is olyan erősen volt szeparált anno, hogy a kezemben kellett lennie szinte mindig ebben az időszakban. idegenekről hallani se akart. most mégsincs semmi baja, nem lett elkapatva. 26 hónapos, elvan az ismerősökkel , és egyáltalán nem igényli, hogy mindig mellette legyek. ja, és most már igen, most már próbál irányítani (amit szép kedvesen, de nem hagyok neki), de hát micsoda különbség van egy 8 hónapos meg egy 2 éves között!
2011. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, írtam: érkezik a kistesó, így nincs választás. és igenis értelmes egy 8 hós baba, és nem változik meg ok nélkül. bocsi, de én meg azokkal nem értek egyet, akik ölbe veszik örökké a gyereket, ez nem jó megoldás.

és erőltetésről szó sincs, akkor az is erőltetés, hogy ne nyúljon a forró sütőhöz? majd maga kárán megtanulja? értem mit akarsz írni, de szerintem ez inkább "ráhagyás" a gyerekre. Lehet, hogy a te babádnak jó volt, nekünk nem.

2011. jan. 24. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!