Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám elmulasztani a...

Hogyan tudnám elmulasztani a babám köhögését "házilag", hogy ne kelljen neki gyógyszert adni, mert annyira azért nem vészes?

Figyelt kérdés
7 hós babám néha köhög, nem vészes, de előfordul. Vannak olyan házi praktikák amelyekkel elmulasztható? Nem szeretnék neki gyógyszert adni amíg nem muszály!!
2011. jan. 24. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Stodal szirup

[link]

2011. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Stodal vagy lándzsás útifű szirup (gyógyhatású, gyógyszernek nem minősülő készítmények - az első homeós, a második ugye gyógynövény).
2011. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányom száraz köhögésre (orvosi javaslatra) Sinupret cseppet kap. Kipróbálhatod azt is, vény nélkül kapható.
2011. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hársfa tea. Még az íze is jó. Az enyém el szokta fogadni.
2011. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dr. Theiss-féle Lándzsás útifű szirup jó ha mindig van otthon, vény nélkül kapható, akár rossmannban, dm-ben is, nagyon gyors segítség.
2011. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, mitől köhög.

Ha náthás, és csak visszacsorog neki, és azt köhögi fel, akkor a náthát kell orvosolni (sós víz+orrleszívás+orrcsepp), és megemelni alváshoz az ágyát a fejrésznél, továbbá lehet adni Fenistil cseppet, ami összehúzza kicsit a nyálkahártya duzzanatot, így enyhíti a köhögést, de ez receptköteles.


Ha szárazon köhög, vagy lázas is, vagy más egyéb baja van, akkor meg kell nézetni, mert csak a doki tudja a tüdejét is meghallgatni...

2011. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit ajánlottak, a Lándzsás útifű szirup nagyon jó, kismamaként én is használtam, de én 7 hónaposnak nem adnám, nagyon cukros. És köptető hatása van, tehát elalvás előtt meg semmiképp, mert akkor épp hogy még jobban fog köhögni...
2011. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hagymát felvágsz 4 felé, kis tálkában beteszed a szobájába. Én még nem próbáltam, de aki próbálta, annak bevált.
2011. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!! :-)))
2011. jan. 24. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!