Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák szoptatás alatt...

Anyukák szoptatás alatt híztatok? Én rengeteget, majdnem annyi vagyok mint a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Zavar,de állandóan ennék,és ha nem úgy eszem az már látszik a tej mennyiségen.Milyen sportot lehet ilynekor bégezni?Vagy valamikor lefog ez menni?Most nagyon zavar a súlyom?
2011. jan. 24. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a terhesség alatt7 kg híztam - terh. cukrom volt és diétáznom kellett. Hazajöttünk a kórházból szülés után és ugyanannyi voltam ,m int a terhesség kezdetén. Aztán én is állandóan ettem és ami a legrosszabb volt, hogy mindig későn ettem (pedig előtte sohasem voltam éhes pl. este 10 körül), eltelt pár hét és ha hiszed ha nem 10 kg jött fel. Kislányom már 8,5 hónapos, 2 hónapja nem szoptatok, de még most kezdem érezni, hogy mintha fogynék.
2011. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En is igy jartam sajnos. Terhesseg alatt en is csak 7 kilot hiztam pedig nem dietaztam vagy semmi gond nem volt csak egyszeruen a levesen kivul semmit nem kivantam es ugye abba keves a kaloria. Szules utan a terhesseg elotti sulyom volt aztan feljott szoptatas alatt 5 kilo. 6-7 honapos koraig szoptattam a kisfiamat es utanna szepen leolvadtak a kilok. Most 1 eves es kevesebb vagyok 3 kiloval mint a terhessegem elott. Szoptatas alatt nagyon kivantam az edesseget es az olyan kajakat amiktol gyors energiahoz jutok es ezek mind a hizlalos tesztas es cukros kajak voltak. Szoptatas utan mar nem volt gond, azota sem ettem egy szelet sutit sem mert nem kivanom.
2011. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

12 kg-ot híztam terhesség alatt...hazamentem a kórházból már le is ment.

szoptatás alatt 15-öt híztam...15 hónapos koráig szopizott..és én is úgy voltam vele mint te,nagyon zavart..

most 3 hónapja nem bírom magam rávenni a fogyókúrára..

2011. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, én vékonyabban jöttem haza a kórházból,mint amikor terhes lettem, csak a babám és a "dolgai" súlya volt rajtam -1 kg. Szoptattam és most 10 kg van rajtam. A baba miatt én se tudtam napközben enni szinte semmit. ESte volt normális evés elaltatás után. De ha nem ettem sokat, nem volt egy csepp tejem sem! sajna én azok közé a szerencsétlenek közé tartoztam, akik ha nem zabáltak, nem volt tejük. Most két hónapja nem szoptatok, de még egy deka sem ment le rólam, pedig visszaálltam a régi rendre, és alig eszem valamit, mert a babóm még mindig lefoglal rendesen. :-(
2011. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is változó. Én fogytam szoptatás alatt. pontosabban elkezdtem lefogyni, 11 hósan megjött először a tejem kevesebb lett, nekem megjött az étvágyam (előtte sem volt vele gond) azóta úgy vettem észre híztam. Most 14 hós még 2-3x szopik naponta.
2011. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyanígy voltam, állandóan ettem volna, bár én a 21 plusz kilós terhességi súlyomból már csak 7 kg plusznál tartottam, de kezdett feljebb menni megint.


Amint kevesebbet ettem, meglátszott a tejemen. Most egy hónapja elkezdetem odafigyelni, nulla édesség, és babakocsi-tolás intenzíven (zsírégető pulzusszámmal), és hopp, elkezdtek leolvadni a kilók.

Ja, és tolom magamba a zöldséget, gyümölcsöt. Ha édességet kívánok, müzliszelet, az még mindig jobb, mint a csoki.


(mondjuk nekem speciális étrendem volt dietetikustól a terhességem előtt-most azt próbálom épeszű keretek között betartani)


Amúgy meg szerintem ne aggódj, le fog menni, biztos csinos vagy így is, csak arra vigyázz, hogy ne szaladjon nagyon el a súlyod, mert azt ledolgozni nagy meló lesz!!


Sok sikert!


7 hós baba anyukája

2011. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16 kg-t híztam terhesség alatt, ebből 9-et az utsó két hónapban, mikor végig feküdnöm kellett. Ehhez képest úgy jöttem haza a kórházból, hogy de jó, csak 8 kg a plusz rajtam. Aztán szoptatás alatt feljött még 10 kg. Már nem szoptatok (15 hós a lányom), de csak 5 kg ment le eddig, most épp erőt gyűjtök a tavaszi fogyókúrához. Nyárig le szeretnék fogyni, legalább 8-10 kilót.
2011. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos híztam a szoptatás alatt. Több lettem, mint amennyivel bementem szülni. Én is észrevettem a tej mennyiségén, ha nem ettem. Még este 10-kor is a konyhában voltam.

Mióta nem szoptatok, 2-3 kg ment le. Nem fogyózok, nagyon nehezen szánom rá magam. Pedig muszáj lesz.

2011. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért megnyugtató, hogy nemcsak én járok ebben a cipőben. Szülés után kevesebb voltam, mint szülés előtt, de a szoptatás alatt sikerült felszednem annyit, amennyivel szülni mentem. Az éjszakai szoptatások után elrágott csokis keksz és a tejmennyiség fokozása érdekében megivott alkoholmentes sör megtette jótékony hatását. Két hónapja nem szoptatok, most kezd lemenni pár kiló. De hogy normálisan érezzem magam attól még messze vagyok.
2011. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!