Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesség és szoptatás alatt...

Terhesség és szoptatás alatt Algopyrin, Nurofen vagy Panadol?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a terhesség első 3 hónapjában nem szabad semmit, nem is szedtem, de a 2. trimesztertől összesen 3-4 darab Algopyrint bevettem, mert nagyon erősen fájt a fejem. Sajnos császárral kellett szülnöm, így fájdalomcsillapításra beszedtem egy marék Algopyrint egy hét alatt, ezt a kórházban adták, azt mondták, hogy azt nyugodtan szedhetem. Aztán amikor a gyerekorvos meghallotta, hogy Algopyrin szedtem, azt mondta, azt nem szabadott volna, mert kiválasztódik a tejbe. Szedjem a Nurofent, ha szükség van fájdalomcsillapításra vagy láz ellen. Bementem a patikába, ahol a gyógyszerész azt mondta, hogy a Nurofent sem szedhetem szoptatás alatt, csak a Panadolt. Ezután elolvastam mindhárom gyógyszer betegtájékoztatóját; hát nem túl egyértelmű, de tényleg még mindig leginkább a Panadol szedhető ez alapján. Bementem egy másik patikába, az ottani gyógyszerész azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem az Algopyrint is, a betegtájékoztatókon rendszerint szigorúan fogalmaznak, mert ezzel levédik magukat az esetleges perekkel szemben. Azt mondta, az Algopyrint nyugodtan szedhetem, ő ebből írta a szakdolgozatát. Ahhoz képest akkor jó, hogy éppen az Algopyrint nem lehet recept nélkül kapni...Mellesleg, azt nem tudja valaki, hogy ha mégsem szedhető az Algopyrin szoptatás alatt, akkor miért? Mi baja lehet tőle a babának? Mert erről soha nem beszél senki, azt viszont ennyi egymásnak ellent mondó vélemény alapján nem tudom eldönteni, hogy melyik fájdalomcsillapítót használhatom a terhesség és a szoptatás alatt.
2011. jún. 29. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Algopyrint és bármilyen paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót lehet szedni terhesség és szoptatás alatt is: Benuron, Panadol, Rubophen, Paramax... De: ibuprofen tartalmút nem ajánlott: azaz a Norofent se! Az Alophyrin is szedhető... Ja!És még az első trimeszterben is lehet bevenni paracetamolt, csak nem szabad sokáig szedni, nagy dózisban. Nekem a dokim mindig azt mondta, azzal, hogy tűröm a fájdlalmat, többet ártok, mint néha 1-1 szem fájdalomcsillapítóval..
2011. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Itt egy elég jó táblázat, amiből tájékozódhatsz: [link]

Bár épp pont a paracetamol nincs benne :S Igen a gyógyszerész jól mondta: a gyártók azzal igyekszenek kivédeni minden esetleges későbbi pert, következményt, hogy minden egyes gyógyszerre ráírják: terhesség és szoptatás alatt nem ajánlott... meg ugyan melyik kismama vállalna egy gyógyszerkipróbálásban való részvételt... szóval még ugye kísérleti tapasztalatok sincsenek.

2011. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


2 hetes volt a babám mikor elkapott piszkosul az influenza. Mivel gőzöm nem volt, hogy mit lehet bevenni, felhívtam a gyerekorvost! Ő azt mondta hogy a baba 3 hónapos koráig csak Algopyrin vagy Panalgorin szedhető, mert ezeknek ugyanazt a hatóanyaga, mint a baba lázkúpjának, amit felírnak, ha oltás után felmegy a láza.

3 hónapos kor után mehet a panadol és a nurofen is, mert 3 hótol ezeket már kaphatja a baba is, a neki megfelelő formában.


Ja és 4 hónapos volt a Cseppecske, mikor kaptam egy mellgyulladást, akkor Rubofent ajánlott, abban van gyulladáscsökkentő is és láz-, fájdalomcsillapító.


Terhesség alatt nekem a dokim Algopyrint ajánlott fejfájásra és császár után én is azt kaptam fájdalomcsillapítónak.

2011. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az Algopyrin és a paracetamol (Pl. Panadol) szedhető terhesség alatt is, és szoptatás alatt is. Persze nem nagy mennyiségben. Én az első trimeszterben is vettem be 1-2 szem algot, mert akkor sűrűn fájt a fejem.
2011. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a Panadolt mondta a gyógyszerész is, a védőnő is és a gyerekorvos is.
2011. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
62%
énekem a nurofen vált be mikor lázas voltam
2011. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Én a terhesség + 17 hónapon át tartó szoptatás alatt Algopyrint szedtem.
2011. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!