Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kérdésem: mászásból üljön...

A kérdésem: mászásból üljön fel, vagy a kiságyban fogva a rácsot húzza fel magát? Az első az anyukám véleménye, a második az anyósomé. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma 9 hós a kislányom. Már szépen ül magától és áll, ha fogjuk a kezét és tesz is egy pár lépést. De nem szeret hason lenni, ez által nem is tud se kúszni, se mászni. Nagyon erős baba, nem gondolom, hogy baj lenne vele, és azért nem tud, egyszerűen csak nem szeret hason lenni és ez által nem csinálja. Ti elvinnétek gyógytornászhoz a helyemben!
2011. jan. 24. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A kislányod szerintem magasról tojni fog, hogy melyik nagyi véleményét fogadja meg. Majd felül úgy, ahogy ő akar, amikor ő akar. Nem gondolom, hogy baj lenne vele. Sőt!

Nekem azt mondta a védőnő, mikor aggódtam az önálló felülés miatt, hogy nagyon sok baba állásból ül LE! Tehát könnyen meglehet, hogy a nagyikat kikerülve, a lányod egy harmadik módot fog választani a fel illetve le üléshez!

2011. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vinném gyógytornászhoz, bár korábban nekem is megfordult a fejembe. A lányom 10,5 hósan kezdett el mászni, úgy hogy az egyik lábát előre tette, aztán pár hét múlva rendesen is mászott. Ő is utált hason lenni. Először úgy állt fel, hogy a kiságyban kapaszkodva. Már 14 hós és jár önállóan. Szerintem nincs elkésve annak ellenére, hogy ilyenkor már sok gyerek mászik.
2011. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
volt nemrég egy kérdés,hogy milyen kérdések idegesítenek a legjobban.Na az ilyenek.Kilenc hónapos,nem kúszik,nincs hason,nem áll négykézlábra,de az anyukája ülteti,meg felállítja,sétáltatja a kezét fogva.Tudod te,hogy mit teszel a gyerekeddel?Lehet,hogy erős baba,de az izmai korántsem készek a járásra,ha még csak négykézlábra sem állt.Én elvinném a helyedben gyógytornászhoz,felfüggeszteném a gyerek felállítását,felültetését,minél többet hasra tenném.Hátha a gyógytornász helyre tudja hozni,amit te elrontottál.Ja,és lehet lepontozni,de akkor is ez a véleményem.
2011. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt hogy milyen pozícióból fog ülni, majd a babád eldönti.

És én is gyógytornász párti vagyok, mondja ő, hogy nincs gond, ne pedig az ismerős, vagy ismeretlen laikusok anélkül, hogy egyszer is látták volna a lányodat.

2011. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyanyám szerint a kiságyas....(én is ezt hallgattam)

Aztán a lányom megoldotta. Hanyatt fekvésből ült fel. Azóta már mászik és áll is, mászásból kiül oldalra, állásból fenékre huppan. :)

A mászás viszont ne maradjon ki, az fontos lenne!

2011. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 15.23-as válaszoló. Tudom, hogy kiver a víz, de nekem ő az első gyerekem, és amúgy meg szerintem ez a hangnem nem ide illik. Köszönöm szépen a válaszokat, szerdán megyünk védőnőhöz és majd ővele is megbeszélem, csak megerősítést akartam.
2011. jan. 24. 16:00
 7/9 anonim ***** válasza:
15.23-as vagyok.A hangnememmel semmi baj,és nekem is csak egy gyermekem van,de nekem eszembe se jutott volna felállítani,amíg magától nem áll fel.Ha ismered ezt a oldalt,márpedig ismered,mert a kérdésed is feltetted,egy csomó ilyen kérdéssel találkozhattál.Ha ismered az internetet,márpedig ismered,egy csomó helyen olvashatsz a babák mozgásfejlődéséről.Keresd fel az informed oldalt,és ott meglátod,hogy kb. mikor,milyen mozgásokat csinálnak a babák.Persze ez csak egy átlag,vannak eltérések,nem is kicsik,de mindenhol azt olvashatod,hogy mennyire káros a mozgások erőltetése.
2011. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném, mert semmi baja nem lesz belőle, ha látja egy szakember. Te viszont idegeskedni fogsz, amíg nem csinálja, és ezt a kicsi is érezni fogja. Én inkább vinném - és ne legyen semmi baja-, mint nem vinném - és esetleg baj legyen. Ha elviszed, és azt mondja a gyógytornász, hogy semmi baja, akkor megnyugodhatsz, ha pedig van egy pici probléma, azt gyorsan rendbe hozza, mielőtt nagyobb lemaradása lenne. Én jártam a kislányommal más probléma miatt, és egyszer sem bántam meg, ha akkor nem viszem el akkor most, lehet, hogy fel sem állt volna, pedig csak pici volt a baj.
2011. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Voltunk ma gyerekorvosnál és azt mondta, hogy ő szerinte semmi baja nincs a kislányomnak. Majd ha az ő idegrendszere azt diktálja, hogy mászni kell, vagy ülni, vagy állni, akkor majd csinálja. Nem szabad semmit sem görcsösen akarni, mert az nem a gyerek akarata. Csupán annyi a "baj", hogy túlságosan nyugodt baba (nagyon ritkán sír), és ez által lassabban is csinálja a dolgokat, de nincs lemaradva. Azért köszi a válaszokat.
2011. jan. 26. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!