Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden szoptatós anyuka...

Minden szoptatós anyuka megvárja amíg magától elválasztódik a babája vagy tervezi valamikorra az elválasztást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 15:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem!

vannak olyan hátterek,okok,melyek megérthetők!

2011. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Jó egészséget kívánok Neked és a Babádnak is!
2011. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm:)!Aranyos vagy:)!
2011. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én mindig azért imádkoztam,h legalább 1 éves koráig szopizzon,mikor betöltötte az 1 évet,akkor azt mondtam,h 2 éves koráig bőven belefér,akkor talán elgondolkodom a leválasztáson,de nem kellet,mert 15 hónaposan leválasztotta magát,ami eleinte nekem nagyon rossz volt.Annyi vigasztalás maradt még nekem,h csak az ölemben volt hajlandó meginni a tejecskét kb. 2 hónapig,de mostmár teljesen önállósította magát,egyedül issza,igaz,azért odabújik anyához és ez olyan jó.Mindenkinek sok-sok szopiztatást kívánok,ezt nem lehet semmivel sem helyettesíteni.

2011. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
én egy éves koráig szeretném szoptatni, mert aztán nehéz leválasztani
2011. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
egy éves koráig tervezem.
2011. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Nekem 14 hós a lányom és még szopizik. kíváncsi vagyok mások hogy vélekednek elválasztás témában. én úgy terveztem 1 éves koráig szoptatok, de mire betöltötte az 1 évet úgy láttam nehéz lenne leválasztani, mert szüksége van rá, így még mindig hagyom. Keveset szopik, talán elhagyja magától. Várok még pár hónapot.
2011. jan. 24. 16:54
 18/22 anonim ***** válasza:
2011. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg gusztustalan, amikor már egy beszélni, járni stb. tudó gyerek lóg az anyja mellén. Egyik percben a csipszes zakcsóval rohangál, a másikban meg az anyja mellén csüng, mert állítólag ez milyen jó. Kinek? A gyereknek a tejre már nincs szüksége, ez csak megszokás és általában az anyuka jobban ragaszkodik hozzá, mint a gyerek. 1 éves kora után már teljesen felesleges és szerintem gáz szoptatni.

Anyatejet persze olcsóbb a gyereknek adni, mint megvenni egy joghurtot és sorolhatnám.

Ha nem választotta volna el a babám magát 10 hónaposan, legkésőbb egy éves korában ezt úgyis megtettem volna.

Sok okos még akkor is szoptat 2-3 éves gyereket, amikor az szétharapdálja a mellét, az ilyen meg meg is érdemli.

És egy anya nem attól jó anya, hogy meddig szoptatja a gyerekét.

Lehet lepontozni kedves szoptatás fanatikusok.

2011. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: Sajnálom, hogy ennyire negatívan látod a szoptatás, de megértem. Mem baj, ha másként vélekedsz a témáról, csak talán kicsit kedvesebben, toleránsabban is elmondhattad volna egy icipicit azokra gondolva, akik jóérzéssel szoptatják nagyobb gyermeküket is. Én 13 hónapos kisfiamat szoptatom (eszik más is) és egy fikarcnyit sem törődöm azzal, ki mit gondol erről. Örülök neki, hogy még van tejem. Nem azért, mert fanatikus szoptató vagyok, hanem pusztán olyan egyszerű dolgok miatt, mint például a fogzási fájdalom csökkentése (gyógyszer helyett a szoptatás tökéletes megoldás kisfiamnak) vagy mert egyszerűen megnyugtatja őt, ha nyűgös vagy ha megijed valamitől éjjel.De mondom, megértem, ha gusztustalannak találod. Valami oka biztos van. Végülis nem kényszer a tortaevés. :) De talán békésebb elfogadni, hogy mások másképp csinálják.
2011. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!