Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell textilpelenkával...

Hogyan kell textilpelenkával pelenkázni? Tényleg olcsóbb?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha olyanok válaszolnának, akik ténylegesen ilyet használnak. Érdekel, hogy mennyiből jönnek így ki havonta, vagy milyen okból használják a textilpelust. Meg hogy hogyan viseli a babájuk. Hogyan oldják meg a mosást stb.
2009. febr. 4. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
szia, a babám most 5 és fél hónapos, most vettem a Bambino Mio pelusból 18 db belsőt és 3 db külsőt. A nagyobb, L-es méretett vettem meg, még nagy a fiamra, úgyhogy még veszek hozzá 3 db M-es külsőt. Én elsősorban környezetvédelmi okoból döntöttem így, nem szeretek szemetet termelni. Eddig 27.000 forintba került a papírbetéttel együtt, a másik 3 külső még kb 8000 lesz. Még nem tudom, a babámnak hogy fog tetszeni. A mosást úgy tervezem, hogy a babaruhákhoz használt sensitive folyékony mosószerrel és mosószódával mosom és ecettel öblítem. Már előmostam a belsőket és egy nap alatt a lakásban megszáradtak, ez csak jobb lesz, ahogy javul az idő. Én nagyon teljesen várom hogy áttérjünk erre, azt mondják, olyan jó minőségű a pelus, hogy a következő babának is jó lesz. remélem.
2009. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
elárulná valaki, miért kellett lepontozni? Ha szerintetek nem írtam valósat ti miért nem írtok választ? Az meg legyen az én dolgom, hogy mibe pelenkázom a gyerekemet, ezért megint nem illik lepontozni.
2009. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én sem értem, hogy mire volt jó ez a lepontozás. Bár nem kaptam teljeskörű választ a kérdésemre, de valaki legalább vette a fáradságot, hogy reagáljon. A kérdésemet még azzal pontosítanám, hogy igazándiból én a régi hagyományos textilpelusra gondoltam. Szóval, hogy azt hogyan kell hajtogatni, hogyan kell mosni, mit csinálsz a benne lévő kakival. Lehet, hogy nagyon banális a kérdésem, de tényleg nem tudom, hogy lehetne ennek nekiállni, pedig néhány éve még minden anyuka így pelenkázott.
2009. febr. 6. 08:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
értem. azokat a hajtogatásokat én sem tudom, sőt, már anyukám sem... :) Azt tudom, hogy ahhoz volt ez a megkötős műanyag külső, és ahhoz lehetett kapni az Ágnes betétet, azzal lehetett a kakit kivenni, talán azt is le lehet húzni a vécén. Talán próbáld megkérdezni egy idősebb védőnőtől, ő talán meg tudja mutatni neked a hajtogatást. Azok a régi pelenkák nem voltak valami jó nedvszívók, egy pisi után cserélni kellett. Anyu mondja hogy régen kifőzték mosószappannal a pelusokat egy nagy fazékban, így volt fertőtlenítve is, de inkább azért, mert még nem volt autómata mosógép. Remélem azért tudtam segíteni.
2009. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi textilpelust használunk a picink 6 hetes kora óta, most 6 hónapos. Műanyag pelenkamegkötővel rögzítem a tetra pelenkát. A hajtogatási módok szerintem itt vannak a legszebben leírva:

[link]

Nagyon szeretem, sokkal olcsóbb, nagyon jó érzés, hogy nem kell a kukába dobni annyi szemetet, hogy többet foglalkozhatom ezáltal is a kicsimmel: "jobban megismerem", a popsija teljesen sima, míg az első 6 hétben volt sok kiütés, nagyon érzékeny a bőre. Csak ajánlani tudom. Ezzel a megkötővel kb. max. 400 forintra jön ki egy pelus, amit végtelenszer használsz + áram. Kb. fix ktg: 300 ft a pelus, 20 forint az Ágnes-betét. Kb. változó ktg: 10 forint a fátyolbetét, 70 ft a megkötő. Én úgy számoltam, hogy ha már 10-szer használtam egy textilpelust, bejött az ára.

2011. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!