Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háton alvó babátoknak milyen...

Háton alvó babátoknak milyen a fejformája? Maradt szép gömbölyű?

Figyelt kérdés

A lányom születése óta csak háton hajlandó aludni, és nem tudom, hogy emiatt e vagy sem, de egyre laposabb hátul a feje. Többször látom, hogy megtartja középen a fejét, nem fordítja el se jobbra, se balra. Lehet, hogy ez az oka?

Eddig kókuszmatracon aludt ami nagyon kemény volt, most kicseréltem szivacsra, talán ez nem nyomja annyira majd a buksiját.

Mostanában volt, hogy éjszaka átfordítottam a hasára, de nyöszörög, felébred, nem marad meg, max 1 órát. Eddig csak egyszer fordult vissza magától a hátára, a többi esetben négykézláb téblábolt az ágyban. Hozzá kell tennem, hogy a hátrafordulás amúgy sem megy neki túl jól. ( járunk tornára). Mindjárt 11 hónapos, és félek, hogy örökre lapos marad a feje.

Az enyém is hasonló formájú, nem tudom, hogy szintén ettől, vagy ez genetika. Anyukám meghalt régen, őt már nem tudom megkérdezni.:(

Ti mit tennétek? Foglalkozzak egyáltalán a dologgal? Mikorra áll be végleg egy fejecske formája?


2011. jan. 25. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A pici babáknak forgatni kell a buksiját,mert lapos marad.Valahogy rá kéne szoktatnod az oldalfekvésre is,vagy néha tedd hasra.A babák feje/koponyája puhább,és amég nem keményedik meg addig deformálódhat.Egy éves kor körül záródik a kutacs,akkora nyeri el a rendes keménységet.Mivel 11 hós nem hinném,hogy vissza fog kerekedni,ahol lapos lett sajnos ott olyan marad.De kérdezd meg a védőnőt,ő hátha tud valami praktikát.
2011. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia! Az Én kisfiam születése után visszakerült a kórházba mert nagyon besárgult életveszélyes állapotba volt,amikor megszületett nagyon szép fejformája volt mint az apukájának,de a kórházba a jobb kis kezébe kapott infúziót majd egy hétig és e miatt hogy nem fért el tőle csak balra fordította a fejét még jó pár hónapig otthon is,ellaposodott az az oldala,mindig elfordítottuk a másik oldalra kitámasztottam pléddel még éjszaka is több órára,de most 20 hónapos és nagyon szépen helyre állt neki semmi nem látszik belőle egy forma mind a két oldalon.szép formás feje van,egyébként úgy tudom kb. 1 és másfél éves kor között nő be teljesen a kutacsuk,addig is próbáld sokat simogatni nekünk az is sokat segített.
2011. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még nem nőtt be a kutacsa, így reménykedem, hogy talán még formálódhat a feje. Amúgy míg pici volt, folyamatosan forgattam a fejét, már csak azért is, mert a nyakizma féloldalas volt ( kicsit most is az), ezért muszály volt odafigyelni rá, hogy mindkét oldalra fordítsa fekvéskor a fejét. Miután ez rendeződött, nem is gondoltam, hogy ha középen hagyja néha, akkor az lapíthatja.

A második válaszolót kérdezem: hogy érted azt, hogy simogassam? Az hogyan segít?

Megpróbálom majd az oldalt altatást is.

2011. jan. 25. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:
nekünk az ortopédián mutatták meg hogy simogassam a fejecskéjét hogy jobb oldalról balra vissza kerekedjen és ne legyen annyira domináns a jobb oldala. a 2. voltam
2011. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!