Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzitek néha azt, hogy...

Nem érzitek néha azt, hogy szellemileg leépültök míg itthon babáztok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
De igen ezért (is ) elkezdtem egy sulit !
2011. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aha, igen, időnként érzek ilyesmit. Ilyenkor megpróbálok kiszabadulni a még nem kisgyermekes barátaim közé. Ez fontos, mert ha kisgyermekesek társaságát keresed ilyenkor, akkor úgyis a gyerkőceitekkel kapcsolatos témáknál lyukadtok ki hamar.
2011. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Még nincs is baba, de már most érzem a butulást, ugyanis július közepe óta itthon vagyok. Előtte fejeztem be pont a fősuli 4 évét, tele szigorlatokkal + munka. Ahhoz képest lassan a macskánk értelmi szintjén vagyok...

....ééés a kezem is nagyon ügyetlen lett - mindent elsodrok, kiejtek, összetörök. :(

2011. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De igen, néha nagyon gyöpösnek éreztem magam!

Most, hogy a fiam már 1 éves, sokfelé lehet menni vele így azért elviselhetőbb a dolog.


Én is olvasom nap mint nap a híreket, próbálok hasonszőrű (kicsit szellemileg igényesebb) anyukákkal találkozgatni, a társasházban számvizsgáló bizottsági tag vagyok, én kezelem a házipénztárat, próbálok nem elszakadni a 'való világtól'.

2011. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert úgy érzem minden csak rajtam múlik. Jelenleg szakdogát írok baba mellett, amint lediplomáztam, megyek olaszból középfokúzni. Emellett heti szinten beszélek/levelet váltok kolléganőimmel, eljárunk trásaságba férjemmel, ha visszül a babát is (szinte mindig visszük :)) akkor úgyis valaki épp dajkálja, vagy mi vagy barátaink egyike, addig tudunk pl. csajszikkal kivonulni a konyhába kávét főzni, megdumálni ezt-azt, vagy ezeketől eltekintve havi szinten van egy csak csajok délután egy kávézóban vagy étteremben.


Tv egész nap megy, vagy híreket hallgatok, vagy jó filme megy háttérnek, szóval én hiszek abban hogy csak az butul el baba mellett aki hagyja hogy így legyen. Persze én is rengeteget jtszom a babámmal , gügyögök neki, de attól még amikor leteszem aludni, ugyanúgy azok a dolgok foglalkoztatnak amik szülés illetve terhesség előtt.

2011. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy időben én is azt hittem, hogy elbutulok. Aztán rájöttem, hogy csak ingerszegény a környezetem. Nem használok olyan szavakat, mint korábban, nem kell megfogalmaznom semmit, felépítenem egy társalgást stb. De végül is azt hiszem nem lettem butább. :) Most már többet beszélgetek másokkal. Ezért már nem érzem így.
2011. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van hogy én is igy érzem.Egy anyukának megváltozik az élete onnantól fogva,hogy a babázásról szólnak a napjai.Csak arra gondolsz,hogy milyen feladataid vannak egy nap,akár a baba,akár a háztartás körül és tény,hogy nem érnek már azok az ingerek,amik régen,a munkahelyen,buszon,vagy bárhol.Mert végülis nekünk anyukáknak az a fél-egy órás séta(ilyenkor télen) a kikapcs,kimozdulás,amikor levisszük a gyerkőcőt levegőzni,esetleg barátnővel,akinek szintén van gyermeke és akkor csak babás témákról beszélünk.Ezért joggal érezheti azt bármelyik anyuka,hogy "elbutul".Az tényleg jó,ha valakinek van lehetősége tanulni gyerek mellett,vagy bármi mást csinálni pl.otthon dolgozni és igy vissza tud rázódni lassan a munkába.
2011. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én kifejezetten azt érzem, hogy elbutultam... Nagyon sokat vagyok egyedül a babámmal, sajnos nem igen jönnek hozzánk vendégek sem, és nem számíthatok segítségre sem, hogy egy kicsit egyedül, vagy a párommal lehessek kettesben. Az ismerőseink java is babás, így marad a gagyogás. :) Nem tudom mi zajlik mostanság a világban.
2011. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!