Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csinálnád, hogy csináljam...

Hogy csinálnád, hogy csináljam? 79 éves szellemileg és fizikailag friss anyóssal élünk.9 hós a babám. A problémám alább:

Figyelt kérdés

Úgy fogalmaznék semmi baj nem volna anyosommal, de a tapintaot távolról sem ismeri, ha finoman szólok nem fogja fel, ha határozottabban megsértődik, napokig duzzog, sőt a fiával azt is megcsinálja, hogy betegnek tetei magát, hogy így zsaroljon minket.

Most csak 2 dologgal kapcsolatosan írnék.

1.akárhányszor alszik a kislányunk ő zörög, zajong, olyankor jut eszébe, hogy csinálni kellene ezt vagy azt(amugy többnyire olvas, tévézik, délután órákig alszik, vagy szép időben órákig sétál -15 évet símán letagadhatna).

2. bajom, hogy alig ébredezünk reggel,ő bejön, betelepszik, unoka ürügyén, mindig a reggeli ébredés idején akar unokázni, aztán nem igen érdekli.

Már jópárszor szőltam, de ha meg is értette 2-3 nap múlva elfelejti.

Úgy nőttem fel - nagy családban, hogy mindenki odafigyelt a másikra és nem kellett szólni, vagy nagyon ritkán. Már nem tudom mit csináljak.

A babám miatta nem szopott, mert minden szoptatásnál beült, odahajolt 10cm-hez a ciimhez, és folyton megjegyzéseket tett. Szopizavaros lett a kicsim 3,5 hósan. Már csak féálomban, sötétben, és teljes csendben szopott. Napközben fejhettem neki, mert nem evett.

És most én vagyok az idegösszeomlás szélén


2011. jan. 31. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Én lehet, önző vagyok, de a saját életemre is szeretek tekintettel lenni, nem csak másokére. Tehát reggel szobaajtó bezár, ne jöjjön be. Szopizásnál szintúgy. És ha szép szóra, kérésre nem hagyja abba a zörgést, akkor odamegyek, és kiveszem a kezéből.
2011. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Költözés!!!!!!! Más megoldás nincs.
2011. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jujj,ez durva! Elhiszem hogy az idegösszeomlás szélén vagy. Szerintem el kellene költöznötök, ha ennyire értetlen egy nőszemély,akkor nem tudsz vele mit kezdeni,79 évesen már nem fog megváltozni. Nagyon sajnállak Titeket!
2011. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet kulcsra zárni a szobátok ajtaját? Én egyszerűen nem engedném be, csak ha kopog, és ezt a fiának kellene elmondania neki, hogy mennyire zavaró a jelenléte bizonyos esetekben. Ne te szólj neki, mert abból nagy harag lehet, és gondolom, nem akarsz úgy együtt élni vele?
2011. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem is el kéne költöznötök, ha egy mód van rá. ez már változni nem fog.
2011. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Lehet, hogy féltékeny az anyós a kislányotokra? Eddig Vele kedveskedtetek, most elhanyagolva érzi magát?! Tudom, hogy baba mellett nehéz, de ha van szabadidőd próbálj Vele beszélgetni, sétáltassátok együtt a babát (akkor kiunokázhatja magát).

2. Zárjátok be a szoba ajtaját (éjszakára amíg Ti alszotok és szopizáskor)!

A baba szopizásáról beszélj a pároddal!

Találd ki, hogy szégyenlős lettél (foghatod a hormonokra) és olyankor is zárd ki a mamát! Ahogy leírod elképzelhető, hogy a baba az is!

Nyugalom, beszélgess a Babáddal, nyugtasd meg és Te is nyugi, mert nem jót tesz a tejcsinek sem!!!

2011. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szobaajtó belülről bezár. Ennyi.

Ha nincs kulcs, akkor zárcsere. Azonnal.

2011. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos az elköltözés nem megoldható. Terhességem előtt reggeltől estig dolgoztam, havonta 2x szombaton is. Jól megvolt nélkülünk. Gyanítom, hogy van valamilyen érzelmi zavar nála, mert azt sem akarta, hogy a fia megnősüljön, azt se, hogy gyereke legyen, főleg ne kislány. Ezt el is mondta. A kislányunk viszont pont olyan, mint a férjem volt ennyi idősen. Ráadásul anyósom a saját 2. gyerekét, aki kislány lett volna elvetette... Amikor cumisüvegből etetem képes kikapni a kezemből, hogy majd ő, azt mondja menjek csináljak valami mást. Pedig már rengetegszer megondtam, hogy a babának az anyukára van a leginkább szüksége, mindig újra bepróbálkozik.

Ajtó bezárás! Ezen leszek. (Sajnos a zajokat nem tudom kizárni.) És sokat sétálunk majd.

Általában úgy vagyok barátságos, hogy tartom a távolságot. Aki azt tanácsolta, hogy barátkozzak vele, biztos nem élt hasonló típusú emberrel. Ő nem kötözködik, nem veszekszik, "csak" kitartóan tesz amit akar és zsarol, manipulál.

2011. febr. 1. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!