Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baja a kislányomnak? Mit...

Mi a baja a kislányomnak? Mit csináljak vele, már nagyon kimerítő mindkettőnknek? Lehet hogy csak hiszti?

Figyelt kérdés
11hónapos lányommal nem tudom mit csináljak,már vagy 2 hete teljesen kikészít. Szinte az egész napom arra megy el hogy őt altatom. Egyszerűen nem akar aludni,állandóan nyekereg ájul el de nem alszik. Sem éjjel sem nappal. Éjszaka össze-vissza forog feláll és sikít. Nappal minimum 2órát altatom,úgy hogy a babakocsiban rázom,másként nem hajlandó. De rögtön felkel ha elmegyek mellőle. Megfeszíti,hanyat akarja dobni magát,szó szerint megpofoz. Adtam már neki mindenféle hemós bogyót,a fogára gyógyszert bekentem. Teljesen tanácstalan vagyok!!!
2011. jan. 25. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Vidd el a Heim Pálba az alvásambulanciára.
2011. jan. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem alszik?

Fáj valamilye? rossz az alvó helye?

èhes?


ha minden oké, akkor ne altasd, még akkor sem ha nagyon álmos. neki kb napi 2x kellene 1-2 órát aludnia. csak az alvási idöben tedd le, ha nem alszik egy félóra után akkor vedd ki és várd meg vele a következö alvást, ha közben bealszik, akkor ott takargasd be.


lehet fáj valamilye.

2011. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Látom rajta hogy álmos,ásítozik meg el akar esni nagyon nyűgös. Adtam neki gyógyszert a fogára hasára,tényleg mindent megteszek. Éhesnek nem lehet éhes,az étvágyával nincs baj. Már majdnem azokat eszi amiket mi.
2011. jan. 25. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
két órát semmiképp ne kínlódj az altatással.egyet értek azzal,hogy max. fél óra,aztán ha nem alszik,akkor hagyd.nappal hányszor aludt,míg aludt rendesen?ha kétszer,akkor el kellene gondolni,hogy átállítsd egy alvásra.délben ebéd,aztán próbáld meg.este mikor alszik el?Reggel mikor kel?Hányszor van fent éjszaka?Hogy alszik vissza?Eszik-iszik éjjel?
2011. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyire rendszeres a napirendetek? Hányszor "szokott" aludni? Éjjel mennyit alszik? Eszik még éjjel? Kiviszed a levegőre, vagy a szobában altatod a kocsijában?
2011. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nappal 2xalszik max 1órát. Este későn fekszik le. Apa minden nap este 8ra ér haza,így van hogy csak éjfél felé alszik el. Éjjel már nem eszik,reggel 7körül eszik először. Az a gond ha nem altatom egész nap tiszta hiszti,nyűgös meg esik el.
2011. jan. 25. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:

A mi lányunk két éves múlt.Ő is utál aludni.Iszonyú kevés az alvásigénye, nappal már nem is hajlandó aludni.Este hiszti, tortúra...

Teljesen eltérő bioritmusa van.

A baj, hogy én este nyolckor már eldőlök, ráadásul jön a kistesó és én totál kimerült vagyok.

2011. jan. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy időben azt csináltam, hogy napi 2-szer is kivittem sétálni a babánkat, hogy minél többet legyen levegőn, el is aludt mindig a babakocsiban, hol könnyebben, hol nehezebben, bár az is volt a cél, hogy szokja, hogy ott aludjon el, mert elég sűrűn ki kellett venni, elalvás előtt cipelni, majd vissza a babakocsiba, elég fárasztó volt.

Nem éri túl sok inger a kislányotokat? Este hogy altatjátok? Itt olvastam már, hogy valakinél az jött be, hogy abszolút nem kapcsolták be a tv-t és nyugodtabban aludt a babájuk. Mondjuk én megőrülnék, de ha használna.

Nem lehet, hogy este annyira megörül az apukájának, hogy ezért nem tud nyugodtan elaludni? Az én kisfiam anyukáméknál nem tud elaludni, a sok ingertől. Ahogy elindulunk haza, bevágja a szunyát. Muszáj este apát hazavárnia? Az én párom reggel van a babánkkal, nálatok nem menne?

2011. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az apuka 12órázik,reggel 6kor indul és este 8ra ér haza. Nem én akarom hogy várja meg,de már elég értelmes és tudja mikor jön az apja. De az az igazság hogy nem is bánom,mert így csak hétvégén látná.
2011. jan. 27. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!