Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan számoljátok (melyik...

Honnan számoljátok (melyik dátumot jegyzitek fel) mikor azt mondjátok, hogy ül, mászik, egyedül jár stb. a gyerkőc?

Figyelt kérdés
A fiam minden nagymozgást megfontoltan csinál, ami azért jó, mert nem kellett sosem utána szaladgálnom, mert nem tud elesni, de így egy mozgásforma kb. 1-1,5 hónapot vesz igénybe, mire magabiztosan mindig csinálja. Szóval pl. hiába kezdett el mászni egy-két métert 9 hónaposan, akkor még inkább kúszott, és kb. 10-10,5 hónaposan közlekedett csak mászva. Ugyanígy a járás. Már kb. egy hónapja megy 5-8 lépést magától, ha hívjuk, de még mindig inkább mászva közlekedik. Ti honnan számoljátok? A babanaplót töltögettem a minap, és ezen kicsit elgondolkodtam.
2011. jan. 25. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt jegyeztem fel mindig, amikor először csinálta. Pl. 4 hónaposan hasról hátra gördült, de utána 1 hónapig semmi; én a 4 hónapos dátumot írtam fel.
2011. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is azt, amikor először csinálta, de szerintem sok baba olyan mint a tied, az én fiam is megmutatja, hogy tudja, majd 2,3 hét múlva csinálja intenzíven.
2011. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én kiegészítem a babanaplót mindig. beírom, mit mikor csinált ELŐSZÖR, és hogy mikortól csinálta rendszeresen.

pl. a bútoroknál már sétál, beírtam, hogy móta, most próbálkozik a megállással, 10-15 mp-ig sikerül neki. odaírtam ezt is, hogy most próbálkozik, de ez még nem igazi önálló állás. próbál ellépni is már, de egy kis hezitálás után, mindjárt lemegy négykézlábra és mászik inkább.

ha már 5-8 lépést megtesz a tiéd, én beírnám, azt a dátumot, amikor először lépett egyet. és amikor már biztonságosan tud járni és rendszeresíti, akkor egy kb. dátumot, hogy pl. 2011. február 5-e körül már biztonságosan tudtál járni az egész lakásban.


mondjuk én olyanokat is le szoktam írni, hogy megtanultad kinyitni és becsukni az ajtót

vagy

eldobni a labdát

vagy integetni, tapsolni, kockát dobtál a dobozkába ( végre először nem csak kifelé pakolt!) vagy megtanultál lemászni az ágyról stb. ilyenek. :) én is zseretnék ezekre később emlékezni.

2011. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!