Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb oldalt kiálló bordaív...

Jobb oldalt kiálló bordaív okozhat gondot? Elnőheti?

Figyelt kérdés
Babám egy éves és pár hós kora körül vettük észre hogy a jobb alsó bordája kiáll. Másnak is volt már ilyen? El lehet az ilyet nőni vagy ez már így marad?
2011. jan. 25. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Anyukám azt mondta nekem ilyen volt, persze már most semmi nem látszik, ha nem mondja én erről nem is tudok. Viszont most a kislányomé is olyan, szerintem biztos elmúlik az is.
2011. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És nektek is csak az egyik oldalon volt kiálló? Nagyon reménykedem benne hogy elnövi. Anyósom minden héten elmondja hogy mit csináltunk a gyerekkel hogy ilyen lett, és kicsit már idegesítő!
2011. jan. 25. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Na de ezt hagyjuk is Anyós mit is mondogathatna! :S


Az enyémet nem tudom de megkérdem neked! A kislányomé biztos csak az egyik ráadásul a bal neki nem is a jobb oldali. Mutattam a védőnőnek, és a doktornő is nézte mikor vizsgálatokon voltunk de soha nem mondott semmit rá.


Szerintem nem kell aggódni, ha nem fáj neki de azt már biztos észre vetted volna.

Egyébként szerintem ha nem is növi ki baj akkor sem lesz belőle, csak egy kis szépség hiba én ebből nem csináltam nagy ügyet nálunk...

2011. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a kisfiamnak is dettó olyan.most 17 hónapos,de nagyon pici kora óta olyan.én is aggódtam,hogy miért lehet,meg h elnövi e.megkérdeztem a dokinéniét az egyik tanácsadáson,és mondta,h nem kell vele foglalkozni,nincs semmi probléma és elnövi majd.
2011. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ és a nyugtatást :) Igen, anyós elmehet valahova.... Egyébként én meg azzal is nyugtatom magam, hogy mivel kislányról van szó, és lesz cicije, az kicsit takarja majd.
2011. jan. 25. 22:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem megijeszteni akarlak, de én 22 éves vagyok és a mai napig kiállnak a bal oldalamon a bordáim.De semmiben nem gátol.Egy kis szépséghiba.:)Egy 7 hónapos kislány anyukája
2011. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Kamaszkorodban sem zavart ez?

A dokinénink mindig terel, mindig megkérdezi hogy rendesen adtuk-e a Vigantolt, de válaszolni sosem válaszol. Szerintem ő sem tudja mi várható. De az itteni válaszokból úgy látom hogy akár el is nőhető, ha szerencsénk van. Amúgy meg tudom, hogy ez legyen a legnagyobb baja! :)

2011. jan. 25. 22:30
 8/13 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok.Szintén kiáll nekem is egy picit.De soha senki nem kérdezte,hogy mi ez.Szinte észrevehetetlen.Ha nagyon nézem a tükörben csak akkor látom.Fiatalabb koromban jobban látszott,de semmiben nem gátolt,évekig sportoltam és azzal sem volt gond.

15 hós kislány anyukája

2011. jan. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!Én vagyok a kedves utolsó!:)

Igazából nem zavart soha.Ortopéd orvos is látta, de nem csinált vele semmit.Csak annyit mondott rá hogy mivel gerincferdülésem van, a bordák által alkotott "kosár" eldeformálódott.Ha nagyon aggódsz elviheted ortopédiára, de nem igen tudnak vele mit csinálni.Lehet hogy a te babádnak is van egy kis gerincferdülése...De ez kb minden második embernek van.Csak nem mindenki tud róla.

2011. jan. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
nálunk apukának is az van és a 4 éves gyereken is kiálló alsó bordák vannak, szerintem genetikusan öröklődő mutáció :)
2014. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!