Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell adni Milupa Ha...

Miért kell adni Milupa Ha vaníliás rizspépet 8 hónapos babámnak, mikor eszik minden nap egy almát, egy körtét, egy banánt, két adag főzeléket csirkehússal és reggel meg este még szopik 1-2 decit? Minek még a pép, amit nem is eszik meg?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta,hogyha már felírhatnak a babának ilyet,akkor miért ne írnának fel! Hát ez a magyarázat nem győzött meg! Valaki tud indokolni is?
2011. jan. 28. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Mert az 1-2 deci nagyon-nagyon kevés!!!!!!!Az egyik gyümit ki kellene váltani pépre,mert szerintem ajánlott 1 éves korig fenntartani a tejalapú táplálkozást,ami napi minimumfél litert jelent,és ebbe a tejpép is beletartozik!
2011. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis védőnő! Érdekes érvelés... Mondjuk, 2-3 éves korukig szükségük van a gyerekeknek legalább napi fél liternyi (500 grammnyi) tej alapú táplálékra. Ha a tiéd szopik, emellett kap joghurtot, túrót, akkor igazán nincs erre szüksége, hiszen ezek a pépek tápszer-alapúak. Szóval, szükségtelen... Én soha nem adtam, mondjuk az orvosunknak eszébe sem jutott felírni... Lehet, hogy a tiétek a gyártó által adott juttatások miatt írja fel.. (jaj, de utálatos vagyok!).... Én nem adnám, hiszen számára a szopi kielégítő a hozzátáplálással együtt.
2011. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A doki szerint teljesen le kell szoktatni már a tejről egy ekkora gyereket, és a szoptatás kiváltása a rizspép,de nem értem miért nem jó a szoptatás?
2011. jan. 28. 10:34
 4/7 anonim ***** válasza:
A doki nem normális! Akárhol is utánanézel, mindenhol azt ajánlják, hogy ha van tej, minimum 1 évs koráig szopizzon a kicsi, hiszen ennél jobbat még nem találtak ki. A tápszer csak 2. lehet ebben a "versenyben". Különben ebben a vacak, influenzás meg mindenféle időben nem is ajánlott elválasztani a babákat (kivéve, ha ő maga választja el magát), hiszen az anyatejben rengeteg olyan anyag van, ami vdi őt. Vagy válts orvost, vagy ne mondd meg, hogy még szopizik a babád! Egy 8 hónaposnak még szüksége van az anyatejre, főleg, ha az készen áll....
2011. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont az jutott eszembe, mint a második válaszolónak: teljesen biztos vagyok benne, hogy a gyártó támogatja őket ezért. Az én védőnőm is erősködött, hogy márpedig kell a napi egy adag rizspép a babának, de én bevallottam neki, hogy azt nem bírnánk anyagilag. Sőt, ő is és a dokinő is azt mondják, hogy eszünkbe ne jusson dm-es vagy rossmannos pépet adni, mert azok nem HA-sok, és tuti tejallergiája lesz tőlük a gyereknek. Nekem mindegy, receptre még olcsóbb is egy kicsit, de én is a gyógyszergyártók kezét látom a dologban.

Fura doki, hogy szerinte már le kéne szoknia a tejről... Ha nem akarsz konfliktust, akkor max írasd fel, és ne váltsd ki. Bár én azért megkérdezném, mi baja lehet, ha pép helyett anyatejet kap.

2011. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem honnan tudod, h csak 1-2 decit szopik? Attól , h csak 1-2 alkalommal szopik, az még nem biztos , h keveset. Mert ők már ilyenkor rövid idő alatt képesek nagy mennyiséget is kiszívni.

De egyébként nincs szükség a tejpépre, ha jól hízik a babád. eüs

2011. jan. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy azért mondták, hogy kell a pép, mert az állítólag gabonaforrás, és nem tejalapú. Egy nestlés tájékztató füzetbe volt benne, hogy miből mennyi gramm kell a gyümölcsből, tejalapúból, stb, és ott meg volt jegyezve, hogy a tejpép az gabonaforrás. Ha érdekel, beszkennelem és elküldöm Neked.
2011. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!