Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy a csudába lehet leöblíten...

Hogy a csudába lehet leöblíteni a (z egy éves) gyerek haját fürdésnél?

Figyelt kérdés
Imád pancsikolni, imádja a vizet, amikor megmosom a haját, azt sem bánja, de az öblítés az mindig üvöltés. félek, hogy megutálja a fürdést, ha így folytatódik.
2011. jan. 28. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, én úgy öblítem le, hogy megkérem, mutassa meg, hol van a ventillátor (ami magasan van ugye), vagy a fogkefék (ami szintén magasan van) és ilyenkor hátrahajtja a fejét, leöblítem a tenyerembe tett vízzel párszor. Most már 16 hós, most kérem, hogy hajtsa hátra a fejét és megteszi. Így már könnyebb, persze. De létezik hajmosó karika, ami megakadályozza, hogy a víz a szemébe menjen. Bár nem használtuk, nem hinném, hogy hagyná, hogy a fejére tegyem.
2011. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki hajmosó karikát,vagy próbáld neki tanítani,hogy olyankor hátra kell a fejét hajtani.
2011. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én mindig a fürdetés legvégén mosom a haját 2 perc alatt, azt is végigvisítja.


Én hanyatt döntöm a nem túl magas vízben, a karomban tartom, a másikkal vizezem, mosom és öblítem.

Heti 1x mosunk a 13 hós fiamnak, nincs dús haja, elég ennyiszer.

2011. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A karika esélytelen, semmi perc alatt letépné a fejéről. A "hol a lámpa?" néha beválik, de sajna csak 1-2 másodpercre. lefektetni nem lehet, egy pillanatig nem marad úgy, ül fel azonnal + visít:)jelenleg én is a fürdés végére hagyom, aztán lesz ami lesz. úgyhogy nehéz a zélet:)
2011. jan. 28. 14:40
 5/11 anonim ***** válasza:
visítások árán, lefeküdni már nem akar a vízben (1 éves), úgyhogy taktika. A "hol vannak a ruhák kiteregetve?" néha bejön, egyébként fürdetőkesztyűvel próbálom a nagyját lemosni, de ha nem megy, marad a brutális hátrahajtom-üvölt a gyerek módszer. :o)
2011. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hasonló cipőben járunk. nem dönti hátra a fejét, nem tudom hanyatt fektetni, üvölt, menekül, visít :(

teljesen reménytelen, már én is fel akartam tenni ezt a kérdést...

2011. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom másfél éves,rengeteg haja van.Ő is hagyja megmosni,de leöblíteni nem hagyta.Na nekem 2 taktika vált be:1 vettünk homokozó készletet,amivel a vízben játszik.és szép lassan ,játékosan a kis vödörrel öblögetjük a haját.De először megmutattam neki a saját hajamon (együtt fürdünk) hogy mit is csinálok a vödörrel.Azután a kis vállát locsoltam le vele,hátát,és megkértem,hogy hajtsa hátra a fejét.Ja,mi odakészítünk mindig bátorításként egy törölközőt,és tudja hogy ha véletlenül a szemébe megy,gyorsan letöröljük.

2:.ha ez a módszer nem válik be,(nekünk se szokott mindig) akkor a combomra fektetem hanyatt (ez is együtt fürödve) és mialatt gyors leöblítem,előveszem legkreatívabb énemet,és énekelek neki,mondókázunk közben.Most a kedvence,hogy az arcomon mi hol van,így öblítés közben ő elmutogatja anya orrát,száját,stb.

Remélem valamelyik ötlet beválik.

2011. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En egy olyan doboz szeruseget hasznalok aminek van egy melyedes az elejen es ide befer a homloka. :) Bocsi nem tudom a nevet mert nem Magyarorszagon elunk de belinkelem es bababoltban biztosan talalsz, ha gondolod (en egyebkent tescoba vettem a babas cuccoknal):

[link]


Az en kisfiam 1 eves es mivel most tanul egyedul enni sajnos a hajmosas egyre gyakoribb mert valami fozeleket tuti beleken a hajaba. :) Mikor meglatja a hajmoso kelleket akkor persze mar tudja, hogy obliteni fogok es neki sem tetszik de legalabb egy oblites es vege, neha ketto. Megemelem az allat, hatradontom a fejet picit es egy mozdulattal kesz. Mire sirna mar vege. Letepni nem tudja mert nem kell a fejere ileszteni hanem te fogod. Viszont elotte hatul jol le kell obliteni a hajat ami ugye nem gond mert amig jatszik hatul lemosom es a fule korul is ezzel meg leoblintem elol es a tetejet. Nallunk nagyon bevallt.

2011. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet, majd megnézem a helyi felhozatalt belőle. köszönöm!
2011. jan. 28. 16:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Én csak segítséggel tudom leöblíteni. Heti egyszer mosom a haját,22 hónapos és mindig üvölt. Előbb-utóbb csak megszokja. Rengeteg haja van,így hosszú ideig kell öblíteni hogy ne maradjon benne sampon. Segítség nélkül nem megy. Így hétvégén mossuk és apa segít.
2011. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!