Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most olvastam a babaszoba.hu...

Most olvastam a babaszoba.hu oldalon, hogy 6 hósan a babáknak már kötelező forogni hasról hátra és vissza. Ha nem, menjünk orvsohoz! Ez tényleg ennyire komoly? Orvoshoz kell mennem, ha a babám nem forog még mint a ringlispír?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Utalhat valami fejlődési rendellenességre, mindenképp említsd meg a dokinak, védőnőnek, és elmondják, mit kell tenned.

Vannak kézségfejlesztő tornák, játékok, amik segítetnek, és persze minden baba másképp fejlődik, de éredemes inkább megnézetni, nincs-e baj.

2009. febr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
A babák sajnos nem olvasnak szakirodalmat!!!:-D Egy babánál nincs olyan, hogy kötelező neki bármit egy adott időpontban csinálnia!! A -tól ig határokat lehet csak megállapítani, nem egy konkrét időpontot. van amelyik baba az egyik mozgássort hamarabb, a másikat meg később. A mozgásfejlődés is gyerekfüggő. Vannak örökmozgók és vannak picit "lustábbak". Akkor van baj, ha agyon későn, vagy egyáltalán nem akar mozogni. Ám, ha téged jobban megnyugtat, akkor következő tanácsadáson kérdezz rá az orvosra vagy a védőnőre. Minden jót Nektek!
2009. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ne aggódj az én picikém 8 hónapos és még csak párszor sikerült átfordulnia teljesen. Minden nap gyakoroljuk és kis segitséggel nagyon ügyes.

Minden baba más,hallottam olyat hogy még ülni nem tud de már kapaszkodva megy.

Nincs semmi baj csak a mi babáink kicsit lustábbak.De ha téged megnyugtat kérdezz rá a dokitól.

2009. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!