Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfázással kell már menni...

Megfázással kell már menni dokihoz, vagy nem muszáj amíg komoly lázzal nem társul?

Figyelt kérdés
10 hónapos lányom ma már jó párszor tüsszögött, és picit vizes is volt a nózija 2szer, de az is lehet van benne valami, mert néha dörgöli is, és csak az ingerli a tüsszentést, de látni nem látnék benne semmit.HA még is megfázna, és kijönne rajta, akkor elvigyem holnap a doktornéninkhez, vagy ezt itthon is ki lehet kúrálni ha nincs láza?Igazából orrporszívónk van(még soha nem használtam, félek is tőle...)tengervizes orrspray is, lázcsillapító is ha kéne,szóval fel vagyunk szerelkezve.Ilyennel érdemes elmenni, vagy ő is csak ezeket javasolná?Meg lehet még előzni egyébként, hogy kijöjjön, vagy már mindegy, ha meg fog fázni, akkor úgy se ússzuk meg(pl sok tea, vagy ne menjünk ma sétálni)?
2011. okt. 13. 12:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Igazából azért félek kicsit mert ugye hétvége jön...
2011. okt. 13. 12:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit a doki ajánlana (a miénk) : cebion c vitamin. Ha folyik az orra akkor gyógyszertári sóoldat p-orrszívózás előtt, utána pedig orrcsepp vagy orrspray, ami a megduzzadt nyálkahártyát megnyugtatja. Én akkor vinném dokihoz, ha köhögne is vagy ha elhúzódna a megfázás. Az egyébként nem baj, ha folyik az orra! Ne ijjedj meg tőle.Csak az a lényeg, hogy szívjátok ki neki, még ha tiltakozik is. A mi dokink ilyenkor a füle környékét is megnyomkodja, hogy nem e fájhat neki.
2011. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami kell még de szerintem azt receptnélkül is lehet kapni, az egy rendes orrspré amitöl nem dugul vissza rögtön az orra.


a leszívást úgy kell csinálni, hogy elöször teszel neki sóoldatot majd fél percet kb vársz és leszívod majd teszel bele neki rendes orrcseppet ami nem engedi bedugulni pár órán keresztül.


én csak köhögés esetén viszem a gyereket orvoshoz, ha már nagyon köhög vagy pl egy betegség köhögéssel indul.

ilyen 1x volt. most másodszor beteg, de neki is csak az orra folyik és kicsit köhécsel, így nem megyek vele dokihoz még.


sétálni szerintem viheted de jól öltöztesd fel, és igen soks sok folyadék.

2011. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!!!!:)
2011. okt. 13. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
én elvinném a helyedbe
2011. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!