Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hós lányomnak komoly...

19 hós lányomnak komoly székrekedése van! Mit csináljak még? Folyt. Köv.

Figyelt kérdés
Eddig szépen minden nap délelőtt volt széklete, de múlthéten 5 napig nem volt, már mindent kipróbáltam, mire nagy nehezen kipréselte magából azt a hatalmas golyót, ami elzárta a kis belét.. Azóta (3 napja) csak Laevolac sziruppal kakil, de az meg úgy megfosatja, hogy most meg attól félek ez lesz a baj!! Pedig csak 5ml-t adok, ennyi a minimális adag! Mit tehetek, hogy újra rendben legyen a széklete, és ne stresszeljek minden nap, hogy vajon lesz e ma kaki?! A gyümölcsöt nem hajlandó megenni, így azt nem igazán tudok adni Neki! Milyen rostban gazdag élelmiszerek vannak amiket lehet adni? Semmi sem változott meg az étrendjében, ugyanazokat eszi, mint amikor még rendben volt a kaki. Fogalmam sincs miért lett most székrekedése!?
2011. nov. 7. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 19 hós lányom van, de mi 2 hónapja küzdünk emésztési problémákkal. :(

Esetleg adhatsz neki: joghurt -van amiben van rostos, teljeskiörlésű gabona, de rakhatsz te is müzlit bele. Esetleg szilvalekvárt vagy aszalt szilvát is kaphat. Kenyérféléből inkább teljes kiörlésűt vegyél és ami fontos a sok folyadék!

2011. nov. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hogy minden nap legyen széklete! Heti 3x ha van is egészséges!!

Ha attól a sziruptól nagyon híg a széklete,akkor inkább hagyd el! lehet,hogy 1x-i alkalom volt Nála!

Egy biztos: felnőtteknél is alkalmazható módszer,hogy minden reggel,miután felkel- evés előtt fél órával- meg kell inni egy pohár vizet- ez segít elindítani az emésztést (dietetikustól tudom!).


" A gyümölcsöt nem hajlandó megenni, így azt nem igazán tudok adni Neki! "- most akkor eszi valamelyiket,vagy nem?

mert ez nem nem igazán tiszta.


Napi egy joghurt- nem kell a drága Activia,bármilyen más joghurt is nagyon jó!, délben egyen levest,napközben igyon sok folyadékot (víz,rostos gyümilé,szörpös víz,tea)!

Tornázzatok naponta együtt,csináljatok guggolásokat. Élvezni fogja,és még hasznos is!-segít megindulni a székletnek.

Ha végkép nem segít semmi,akkor én a szirupból csak a felét adnám a minimális adagnak is!


Jobbulást a kiscsajnak!!


Üdv:3lányos

2011. nov. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Narancslé hashajtó, és garantáltan nem fog hozzászokni. Kukorica szintén hashajtó sok kisgyereknél. A gyümölcsöt ha nem eszi az baj. Egyél te is vele, lássa hogy eszed, és úgy ő is enni fogja. A nagyobbik lányomat pl azzal szoktattam rá a gyümölcs-, és zöldségevésre, hogy délután, uzsonnaidőben, betettem egy mesét a tv-be, és közben nasiként ropogtattuk vele az almát, répát, karalábét. Felvágod pl csíkokra, és úgy tálalod, mintha ez nem is étel lenne, amit kötelező megenni, hanem úgy, mint plusz finomságot, tehát a gyerkben az rögzüljön, hogy a zöldség, és a gyümölcs az jutalom kb. A nagylányomnál ez olyan szinten bejött, hogy a mai napig is a zöldséges pult elött hisztizik, és nem az édességes sorban, pedig már négy és fél éves. Nem fontos a tv elött, a lényeg, hogy élmény legyen neki a közös szórakozás aminek a részét képezi a gyümölcsevés. Pl kiviszed egy parkba, leültök egy padra, és előadod, hogy "Nahát, és hűűű, de csuda dolog jön most", és előkapod a gyümölcsöt. Bohóckodd el, és előbb utóbb nem akar majd kimaradni belőle.


Aztán sok folyadék, leves,joghurt, mozgás.

Székletlazító élelmiszerek a gyümölcsök, a gabonafélék ( de csak sok folyadékkal ), a főzelékfélék, és a tejbedara, ill a puliszka is csodákat tud tenni.

2011. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszi! Próbálkozunk 1000-rel!!!!!
2011. nov. 8. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapig add neki a Bonolakt Pro Kid probiotikumot és helyrejön.
2011. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!