Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes járókát venni? Hány...

Érdemes járókát venni? Hány hónapos kortól lehet beletenni a babát? és mennyi idős koráig használható?

Figyelt kérdés
6 hós a babám
2009. febr. 6. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Én nem is tudom mi lenne velem nélküle, mert forgolódik, mindig bemászott az ágy alá, ha a szőnyegen volt, nem tudtam itthagyni addig sem, amíg pisilni mentem. Az ágyon sem lehetett pont ezért hagyni, tehát jó a járóka. Mert a kiságy alvásra való, nem játékra. Ha elvan benne, akkor sokáig használhatod, főleg ha olyat veszel, ami rácsos, és ki tud jönni belőle, ah akar, akkor még akár 2 évesen is használja.
2009. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem. Lehet, hogy lepontoznak érte, a rokonoktól is megkaptam, hogy ketrecbe zártam a gyerekem, de nem tudom egész nap szemmel tartani a kisfiam, van házimunka, főzés...stb. (Inkább kioktatás a rokonoktól, mint egy leforrázott kisfiú) Akkortól érdemes használni, amikor már kúszik-mászik, tehát lassacskán eljön nálatok is az ideje. Hogy meddig, arra nem tudok válaszolni, mert még nálunk folyamatban van a használata. Nekünk fa járóka van, és természetesen csak akkor van benne, ha éppen nem tudok ráfigyelni, nem egész nap.
2009. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hat hós korától tettem bele, de én hálósat vettem, hogy ne üsse meg magát, ha forgolódik benne.
2009. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi vettünk, és nagyon örülök, hogy így tettünk, mert bizony tényleg nem lehet a szemed mindig a babádon. El kell látni a házimunkát, és annyit tényleg nem ér a dolog, hogy esetleg azért, mert elvből hagyod lábatlankodni a konyhában valami baleset érje. Egyébként olvastam, hogy néha jó is a babának, ha van egy kis birodalma, ahol eljátszhat. Ha hozzászokik, hogy napközben egy kis időt ott is el kell töltenie, akkor egy idő után nem fogja "rabságnak" érezni. Az én fiam 1 éves, néhány napja csuktuk össze a járókát, de már bánom, mert ha csengetnek fél óra mire ki tudok menni, merthogy kiságya már nincs (napokon belül itt a kistestvér, ezért őt átszoktattam egy hónapja a gyerekágyába, a kiságyat meg rendbe tettem a kisebbik érkezésére), ahova betehetném, így jobb híján kikiabálok, hogy jövök, és mindkettünket felöltöztetem, és együtt megyünk kaput nyitni. Ez nagyon macerás, ráadásul a nagy pocakommal már nagyon fárasztó és nehéz is. Ezért mi valószínűleg megint kinyitjuk a járókát, merthogy még egy pillanatra sem lehet egyedül hagyni, mert mindenhova felmászik.
2009. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!