Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy ne szóljon...

Mit tegyek hogy ne szóljon bele mindenbe anyukám?

Figyelt kérdés
elegem van hogy mindig mindenki jobban tud nálam mindent a gyerek nevelésről.Ugy tesznek mintha ök már születésüktől fogva tudtak mit kell tenni.ilyen rossz anya vagyok,hogy semmit se csin.ok jol?
2009. febr. 6. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel.Azt csináltam, hogy meghallgattam a véleményét meg a tanácsait aztán mindent úgy csináltam, ahogy én jónak láttam.Tudtam, hogy nem akar rosszat, de engem is idegesített, hogy mindent jobban akart tudni nálam.Dehát az anyukák már csak ilyenek...
2009. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy rossz anya. Nagyon sokat változott azóta a világ, mióta anyukáink kismamák voltak, ezért homlokegyenest mást javasolnak, nekem sokszor a fülem kettéáll, olyan tanácsokat ad. Ma már csak nevetek rajta. Az elején zavart, én úgy oldottam meg, hogy "halk" célzást tettem rá, hogy "minek is jöttem én ide hozzátok, mindig a b...gatást kell hallgatnom." Ettől ő kicsit megijedt, hogy ritkábbra veszem a látogatást, és visszafogta magát. Ma már csak 1-2 elejtett jótanács csúszik ki az ajkán, de mint említettem ezeken már csak derülök.
2009. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem mondd el neki őszintén, hogy ez téged zavar. Tanácsokat szivesen meghallgatod, de majd TE eldöntöd, hogy megfogadod-e vagy sem. Értesd meg vele, hogy te vagy az anyukája, te döntöd el belátásod szerint, hogy mit hogyan tégy vele.

Teljesen átérzem a helyzetedet, nálunk is ez van, de nekem anyósom, és a sógornőm-akinek nincs gyereke-szól bele mindenbe.

Minden családban van egy-két ilyen, de muszáj idejében leállítani őket.Sok sikert!

2009. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos bele fognak szólni, igazából talán nekünk kell hozzájuk edződni. Jó anya vagy, emiatt ne izgasd magad. Ha van türelmed, hallgasd végig, ha nincs, egyik füleden be, másikon ki :-)))
2009. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hello! Ugyanez a helyzet nálunk is. Imádom anyukám, de néha kiborít... Pl. nyög egyet a baba (ma már van halk kakilás, de ezelőtt mindig hangos volt, rotyogtatott nagyon), erre anyu: na, most biztos ment a pelusba. Hiába mondtam neki, hogy azt hallani. Nem.nem, nézzem meg. OK, megnézem, csont száraz a pelenka. "Biztos?" Hülyét szoktam ettől kapni. Hiába kértem, hogy ne szóljon bele a szoptatásba, ezt teszi: biztos éhes, fekve soha ne szoptassam stb. Ha náluk vagyunk és a kisbabám ott alszik el napközben, megkér, hogy alvás előtt tegyem tisztába. Hiába mondom neki, hogy szopi előtt cseréltem pelust, erre azt mondja, hogy pedig úgy jobban aludna. Szóval szerinte naponta 20-30x kéne pelenkáznom... Minden etetés után megkérdezi: böfizett már? Folyton az az érzésem, hogy rossz anyának tart, aki totálisan elhanyagolja a gyerekét. Még jó, hogy én látom, hogy szép a baba bőre a popsiján, szépen fejlődik, gyarapszik... Szóval nem vagy egyedül.
2009. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!