Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg vannak olyan kisbabák,...

Tényleg vannak olyan kisbabák, akik soha nem sírnak?

Figyelt kérdés

Már nem egy anyukától hallottam, hogy az ő babája (4-5 hónapos), és még soha nem sírt. Létezik ilyen? Vagy csak én fogtam ki ilyen sírósat?

A családom szerint az a baj, hogy ha sír rögtön kiveszem az ágyából, bezzeg ők, délre főztek, mostak (pelenkát is), és nyugodtan üvölthettem a kiságyban, mert nekik meg kellett csinálniuk a dolgukat. Szerintük én kapattam el mert hát a kórházban még minden baba "jó", csak a mostani anyukáknak túl sok a szabadidejük.


2011. jan. 29. 18:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz írni privit pont a 2.-nak? Nem érzed ki a soraiból a ridegséget?

"NEM azért sír,mert a közelségedre van szüksége!"

Hát miért szerinte? Kíváncsi lennék!

Egy csöppségnek az édesanyjára van a világon a legnagyobb szüksége.

(nem szeretnék 2. válaszoló babája lenni, egész nap üvölthetnék a kiságyban, anyám meg les se sz...na, mert neki fontosabb a házimunka, meg saját maga)

2011. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
:-)
2011. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sírós babának az állandóan üvöltő babákat nevezik. De minden baba sír,csak van aki nem hasfájós,nem akar folyton ölben lenni,nyugodt baba. Azok a "nem sírósak":)
2011. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

2. válaszoló nálam is hibás ötletet írt...

Hiába jön azzal hogy szakértő mondta - szakértő és szakértő között is van különbség!


Egy kisbaba azért sír mert anyukájára van szüksége.

Én abban hiszek szentül, hogy egy gyereknek akkor tudsz megtanítani dolokat, ha nagyjából megérteted vele hogy MIÉRT. Egy pici baba ha hagyod sírni, le se tojod, amikor a közelségedet akarja, azt szokja meg hogy hiába kérlel hogy veled akar lenni, nem számíthat rád. Nem véletlen hogy 10-ből 1 anyuka mondja hogy ne vedd fel meg hagyd sírni....azért mert ez butaság és kevesebb ember hisz benne, mint abban hogy ki kell elégíteni a kicsi lelki igényeit is, nem csak a fizikait!


Én babám is sokat sírt, most már 6 hós, és néha még bizony most is van hogy felkéreszkedik az ölembe, de már annyi időre amíg megsimizem őt, megpuszikálom, és leteszem, megnyugszik. Pedig én is felkapokodtam mindig!

2011. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
bocsánat, de amit a 2. ír, ridegtartás! nehogy megfogadd az ő tanácsát! nagyon nagy karakterbeli különbségek vannak a babáknál, akárcsak a felnőtteknél. az egyik sírós, a másik nem. az enyém pl. iszonyú sírós volt. de kinőtte, pedig mindig, értsd MINDIG kivettem, ha sírt. nem romlott el!!!!!!!!!!! igen, kell nevelni a gyerekeket, de mindig csak arra, amire az adott korban már érettek. ha előbb próbálod vmire rávenni, mint hogy megérett rá, nemhogy javítasz de rontasz a helyzeten. ez mindennel így van, ahogy nem szabad erőltetni , hogy ha sír nem veszsük fel, úgy a bilizést, az evést, a beszédet, semmit sem szabad erőltetni. igen, el kell várjuk a gyerekünktől, amit el kell várnunk, hogy normálisan szocializálódjanak. de a normális szocializálódás pont ott kezdődik, hogy kielégítjük az ÉRZELMI szükségleteit. megetethetem én a hörcsögömet, és ki is almozhatom, és neki talán elég ez (de talán még neki se), de a babának biztosan nem.
2011. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!