Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lágyéksérves kisbabák anyukái...

Lágyéksérves kisbabák anyukái van pár jó tanács?

Figyelt kérdés
2,5 hos a babám. Mire kell nagyon odafigyelni a műtétig és utána? Tiéteket mikor műtötték? Meddig volt kórházba? Bennt lehettetek vele? Hogy viselte? egészítsétek ki bármivel amire gondoljátok h hasznos.
2011. nov. 10. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiamat 9 hónaposan műtötték, de neki is 2 hónaposan jött elő. Azt mondták, hogy arra figyeljünk nagyon, hogy ha kizáródna, tehát, ha nem lehet visszanyomni, fényes a bőre, feszül, akkor egyből irány a kórház. Szerencsére nem volt ilyen. A kórház három nap volt. Első nap délben bementünk, aznap nem történt semmi, csak vizeletet néztek, a vérvételek már korábban megvoltak. Második nap műtét, ami kb. egy óra volt, harmadik nap délelőtt pedig jöttünk haza. Bent voltam vele, még szopott is akkor. Ő sokkal jobban viselte, mint én. Illetve nem is viselte meg, ugyanúgy izgett-mozgott.
2011. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Komolyan olyan sokáig hagyták békén? én attol félek h nálunk súlyosbitja a helyzetet h pont jobb oldalon van és a jobb oldali herélye még nem szállt le és talán köze van a kettőnek egymáshoz. akkor nektek nem is kellet semmit másképpen csinálni? arra gondolok pl máshogy emelni h ott ne feszüljön meg ilyenek
2011. nov. 10. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kellett semmit másképp csinálni, viszont, amikor sírt, vagy erőlködött, akkor ijesztően nézett ki, mert a sérv lement egészen a herezacskójába. Egyébként azért vártak ennyi ideig a műtéttel, mert vashiányos volt egy kicsit, meg csak egy gyereksebész van az egész városban, így hosszabb a várólista. Ne aggódj, minden rendben lesz. Mikor lesz a műtét?
2011. nov. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma megyünk be a korházba, kedden nézte meg a gyermekorvos adott beutalót. Ő azt mondta 4 hósnál fiatalabb babáknál nem szívessem csinálnak altatásos műtétet úgy hogy valószínüleg ha nem sűrgős idén már nem műtik. én is ponnt az altatástól féltem.
2011. nov. 11. 05:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Fiamnak pont 1 hete műtötték a lágyéksérvét. Én nagyon féltem a műtéttől, de semmi gond nem volt 10 után kicsivel hozták ki a műtőből és du. 5kor már ficánkolt, mosolygott. Amúgy 1 hónaposan vettük észre nála, és most 5 hónaposan műtötték, mivel nem volt sűrgős. Arra kellett figyelni nehogy kizáródjon, ezért minden peluscserénél ha kint volt a sérv óvatosan visszatettük. Fiam Győrben műtötték csak aznap kellett vele bennt maradni reggel 8ra mentünk és este 8 kor haza is jöhettünk. Előtte volt vérvételem+egyeztettünk az aneszteziológussal. Őt maszkkal altatták +kapott epidurális érzéstelenítést. Ettől nagyon féltem, de az aneszteziológus elmagyarázta, hogy így az altatáshoz kevesebb gyógyszer kell és ezzel kisebb az esetleges légzésleállás kockázata. A sebe szinte alig látszik, kb. 2,5 cm nagyon vékony kis heg. Műtét után 2 órával teázhatott majd egy óra múlva már szopizhatott. Sztem ne félj a műtéttől, mert nagyon gyorsan rendbe jönnek. És merem neked állítani az én pici fiam sokkal jobban bírta a strapát, mint a nagyobb gyerekek. Ha tudok még segíteni írj!
2011. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!