Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mibol veszitek eszre hogy a...

Mibol veszitek eszre hogy a babatok ehes (tapszeres)?

Figyelt kérdés
mert pl.ha megcsinalok neki 120ml es csak 50 eszik meg belole akkor mikor adjam a kov. 3 ora mulva csak?vagy azt a tapot amit meghagyott ujra lehet melegiteni es adni probalni picit kesobb?vagy mibol latjatok hogy ehes ujra.ha sir?es ha mindig nyoszorog?
2009. febr. 6. 12:39
 1/6 A kérdező kommentje:
5.5hos
2009. febr. 6. 12:52
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Én 4 óránként etetem a kislányomat, akkor megeszi a 150-es hígítást (166-ot), de ha meghagy én újra szoktam melegíteni és megeszi később (van, hogy a következő etetésnél, csak a maradékot kipótolom neki és úgy adom oda), ő nyűgösködik, nyöszörög, ha éhes.


Szerintem te is próbáld meg 4 óránként etetni, annyi idő alatt már biztos megéhezik.


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Még ennyi idő alatt nem ismerted ki a babádat? Már bocsi, de azt hittem csak pár hetes a kicsi. Csak 120ml-t eszik, vagy előtte adsz már neki mást is? Szerintem ha csak 50-et eszik akkor biztos nem éhes, gondolom nem telik még le a 3 óra. Az enyém legalábbis óramű pontossággal eszik 3 óránként, kivéve mikor alszik pár órát. Ő most 4 hós, tápos szintén és 200ml-t eszik. Van, hogy bealszik kaja közben és megmarad a tápi, max. 1 órán belül adom oda neki, utána csinálok frisset. Szerintem várd meg míg megéhezik jól, akkor sír és biztos tudni fogod,hogy kajás és akkor adj neki egész adagot.
2009. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Tápszeres babáknál, azért számít az idő. Egyértelmű, ha már sok idő eltelt, 3-4 óra, akkor biztos éhes, persze, ha előzőleg, rendesen evett.
2009. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nagyon is kiismertem a babamat csak par napja eszunk tapot mert eddig anyatejes volt,es nemigazon tudom hogy mukodik ez a tapos dolog!!!!mert azelott ha ehes akkor evett mikor akart,nem kelett megvarni a 3 orat...
2009. febr. 6. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
A "Még ennyi idő alatt nem ismerted ki a babádat?" megjegyzés írójának üzenném, hogy az én babám már 1 éves, és nem minden nap produkálja ugyanazt, mint tegnap, vagy tegnapelőtt. Nehogy azt hidd, hogy majd nem fognak érni meglepetések Téged is. A Te babád sem fog mindig mindent óramű pontossággal csinálni. Szerintem egyébként a legritkább, hogy egy baba mindig pont 3, vagy pont 4 óránként éhes. Lehet, hogy Te szerencsés vagy, de nálatok sem biztos, hogy mindig így lesz. Az én kisfiam most például, ha nem kezdem el etetni, akkor akár 6-7 óráig sem jelzi, hogy enni akarna, de ha leültetem enni, akkor megeszi az adagját. Ha korábban ültetem le enni, akkor is. Ha meg nincs kedve enni, mert éppen játszana, akkor nem akar enni, akkor sem, ha a legtutibb kedvencét teszem az orra alá. Ezért igazán kár megbántani másokat. Nyilván azért tette fel a kismama a kérdést, mert tanácsot remél tőlünk, és nem sértegetést. Mert én bizony annak vettem volna, ha ezt nekem írják. A kérdés feltevőjétől elnézést kérek, hogy nem az ő kérdésére válaszoltam, de egy kicsit szíven ütött a válaszadó. Én is pont azért olvastam el a válaszokat, mert az én babám a mai napig nem jelzi egyértelműen, hogy éhes-e, és kiváncsi voltam a tanácsokra.
2009. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!