Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljam el napközben...

Mivel foglaljam el napközben 8 hetes babámat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát egy 8 hetes baba még épphogy a feje fölé akasztott forgójátékot nézegeti, de enyémet pl. akkor még nem érdekelte. Játékok max. 10 percig kötötték le, mert még kicsit és nagyon kell koncentálniuk midnenre, azért hamar elfáradnak, sírnak, ha az ember sokáig mutogat nekik egy játékot.

Ha szereti a zenét, talán megpróbálhatsz cd-t betenni neki, van amelyik elálmosodik rá.


Illetve ha van akkor pihenőszék, olyan amin hinta funkció van, sok baba nagyszerűen elvan benne de enyém pl. ezt sem szerette, sírt benne. Már 6 hónapos, most jött el az az idő hogy huzamosabb ideig, mondjuk 50 percig is elvan pár járékkal, de csak ha lát engem közben.

2011. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Játékkal még nem tudod, mert nem köti le, a kezét meg még nem tudja használni. Egy 8 hetes baba ébren leginkább nézelődni szeret, a kiságy meg elég ingerszegény hely. A legjobb neki a karodon vagy ha nem bírod, akkor kendőben. Így mindig láthatja, hogy éppen mit csinálsz, és ha elfárad, akkor elalszik. A folyamatos hordozás használ az izomtónusának, az egyensúlyérzékének, enyhíti a hasfájást, egyáltalán nem fog sem sírni, sem unatkozni, és te is felszabadulsz a kiságy/pihenőszék mellől.


Nekünk bevált. :-) [link]


Ezenkívül a fiam már ilyen kis korban is imádta és kacagással "jutalmazta", ha énekeltem neki.

2011. jan. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

játékszőnyeg lógó színes játékokkal, nem kell sok, 2-3 figura bőven elég rá. pihenőszék, azt kivheted a konyhába, ott is szeretnek nézelődni a babák. egy kis zene, éneklés, sok beszéd különböző irányból, hasonfekvés, lehet erősíteni a nyak és hátizmokat. Ennyi bőven elég egy ekkora babának.

Az is jó megoldás lehet, ha magadra kötöd, de ezt én csak akkor ajánlanám, ha nem marad egyedül pl. a játszószőnyegen, vagy bárhol, ahová leteszed.

Egyébként mi nem szoktattuk kézhez, viszont sokszor tettük a nagyágy közepére a játszószönyeget, köré ültünk, vagy feküdtünk, beszéltünk hozzá, dúdolgattam neki, tehát nem hagytuk magára, de nem tartottuk kézben sokat.

2011. jan. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1 hónapos volt a fiam, amikor a játszószőnyegét kapta. Már akkor is elnézegette a sok kütyüt rajta egy fél órát. Egyébként meg a hordozóba tettem naponta akár többször is és vittem magammal a konyhába. Beszéltem hozzá, énekeltem neki, elmondtam mindig amit épp csinálok. De volt hordozóra akaszthatós játékunk is, azt is képes volt elpüfölni egy ideig.
2011. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!