Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj ha az anyuka kevés...

Miért baj ha az anyuka kevés tej lévén tápot ad pótlásnak?

Figyelt kérdés

Van esetleg vmi link ahol leírják miért káros a tápszer

stb....


2009. febr. 6. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
nem baj, épp vagy egy órája volt egy ilyen kérdés, s senki nem írta h baj, max azt h ha elmúlt baba 4 hónapos akkor tápi helyett v mellett már adhat szilárd kajcit, gyümit stb t is
2009. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
A tápszer nem káros, de huszad olyan fantasztikus sincs,mint az anyatej. Természetesen vannak esetek, mikor nincs más lehetőség, ezt kell adni a gyereknek, de a kiegészítést azért nem ajánlatos csinálni, mert akkor az esély sem lesz meg arra, hogy a szervezet felismerje, hogy kevés a tej, és fokozza annak termelődését. Ez jó pár nap, van hogy hetek, de érdemes kibírni ha nem vészhelyzet, mert a női test gyönyörűen van felépítve és programozva 99,9 %-ban növeli vagy csökkenti a termelést, az igények szerintire. Csak időt kell hagyni neki...
2009. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Én azt nem értem miért írják sokan azt, hogy ha csökken a tej mennyisége,inkább megkezdik a hozzátáplálást, mintsem, hogy tápszert adjanak. Ha jól tudom sokáig szüksége van a babának tej alapú étkezésre, ha valakinek elfogy a teje nem helyettesítheti főzelékkel. Nem kötözködni akarok csak nem értem, a tejpép meg nem különbözik lényegesen a tápszertől ebből a szempontból. Akkor ilyenkor mi van? Egyébként a tápszernek is vannak előnyei, meg az anyatejnek is. Kár lenne tagadni, de vannak olyan dolgok amiket az anyatej "nem tud". Persze szoptasson mindenki ameddig tud, de szerintem nem kellene túlmisztifikálni az anyatejet. Gondolom majd kapsz jó sok La Leche Ligás linket:)
2009. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem baj!

Szerintem azért szólják le a tápszeres mamákat, mert akinek sok a teje el sem tudja képzelni milyen az amikor kevés van valakinek és ordít a gyerek az éhségtől. Sajna mi így jártunk. Mindenki adta az okos tanácsokat, gyakran cicire, homeós bogyó, de a lényeg szoptatni és szoptatni. Nem baj, ha már lóg a nyelved a fáradságtól, vagy vérzik a cicid, mert felázot, mert szegény gyerek csak szívja, szívja, de nincs mit.

Így tápit kapott, és lám makk egészséges. Eddig még nem volt beteg, vidám kiscsaj és imád engem is, meg persze fordítva.

Én is kíváncsi lennék annak a véleményére aki tápszerellenes, hogy az az anyuka úgy gondolja, hogy az méreg?

2009. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
miért lenne káros a tápszer??? ezt honnan vetted???
2009. febr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Azért azt hiszem abban egyetértünk, hogy az anyatej egészségesebb a baba számára.

Persze indokolt esetben kell a tápszer.

Én azért nem szeretem, ha hozzátáplálnak ok nélkül, mert sokan azt hiszik, nincs tejük, pedig van, vagy csak más gond van, vagy nem várnap pár napot, hogy idomuljon a kereslet-kínálat.

4 hónap után én is inkább elkezdeném a tejpépet, gyümit, majd a főzit, mint tápot adjak. Amellett amennyi tej van, elég reggel és délután-este.

De persze ha kell, kell.

Amúgy a mai tápszerek -az irodalom szerint-jobbak, mint a rigek voltak.

Sokan óckodunk tőle, főleg akiknek van teje. Aki táppal etet-főleg kezdetek óta - az a természetes számára, és azt védi.

Először is bizonyosodj meg róla, hogy valóban kevés a tej, várj 4-5 napot, hogy a tejtermelés beállhasson, és ha akkor sem, beszélj a dokival, és döntsetek a nektek legmegfelelőbb módon:-)

2009. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát lányok, itt aztán megy a fel le pontozás, nem a válasz helyességét, sokkal inkább a tápszer-anyatej csatát és azokba tartozók táborát figyelembe véve... Így veszti el az értelmét, amit ez az oldal jelentene: a kérdés kiírását leszólás nélkül, és a válaszadást. Nekem legalábbis egy időre elment tőle a kedvem.
2009. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!