Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell mérni a baba...

Hogyan kell mérni a baba lázát végbélben? Hogy tartsam több mint 5 percig a hőmérőt a fenekében?

Figyelt kérdés

nem digitális hőmérőnk van, hanem az a régi.

köszi


2011. jan. 30. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
sztem egyszerűbb , ha veszel egy digitálisat. mert egyre nehezebb lesz 5 percig ott tartani. nem olyan drága, sztem megéri a befektetés.
2011. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A régit sem kell 5 percig ott tartani.

Mikor kórházba került a fiam (8 hós volt), ott hagyományossal mérték neki egyszer (aztán a férjem behozta a digitálisunkat, mert nekünk kellett mérni a továbbiakban), és nem tartotta a nővérke 5 percig benn, olyan 40-60 másodpercig csak, mint a digitálisat.

2011. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem bízom a digitálisban, nekem sem mér pontosan. ha megmérem magam digitálissal, aztán rá azonnal a régi hagyományossal akkor 2 különböző értéket kapok, és több tized is a különbség. a régit pontosabbnak gondolom...
2011. jan. 30. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Múlt héten feküdtünk bent a kórházban a kisfiammal és képzeld ott tudtam meg,hogy a digitális lázmérőt miután csipogott még kb. 1 percig bent kell tartani mert akkor mutat csak pontos értéket és ez valóban így van. Próbáld csak ki! Pl. csipogáskor 38 volt a hője a fiamnak,utána egy percig még bent volt és 38,5-ig felment neki. Ja és kisfiamnak én hónaljban mérem.
2011. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ahogy az utlosó mondja! Van 3 db digitálisunk, mert azt hittem sikerült sz@rt beválasztani. Hát nem. Csipogás után, ami 1 perc, még bennt van öt percig és fölmegy 7 tizedet! hihetetlen. Mind a három ilyen!
2011. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan én digitálisat használok hónaljban, de amikor korházban volt, mindig mérték neki és amikor először mondta hogy mérjem én, mondtam nem merem én hosszú percekig ott tartani és mondta nem is kell.Popsiban azonnal gyorsan felmegy a higany és láthatóan megáll, pár másodpercet kellet csak bent tartanom.
2011. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én most kaptam ajándékba és bent van a papírjában, hogy fenékben jól mér, de hónaljban minden lázmérőt bent kell tartani, minimum x percig, akkor mutat valós eredményt. Én sem tudtam egyébként, hogy hónaljban nem is lehet lázat mérni. Vagy fenékben vagy nyelv alatt lehet. Legalábbis a papír szerint.

Egyébként a tapasztalatom az, hogy ha bedugod és elindul gyorsan felfelé, én nem mérem tovább, mert lázas és lázcsillapítót adok. És aztán észreveszem, ha lefele mozdul, mert kiizad stb. És ha nincs egyéb tünet, de úgy érzem mérni kell és nem mozdul illetve lassan kúszik, akkor sem mérem., mert minek. Láz önmagában nem baj, az immunrendszer védekezése. Kisgyereket nem hagyom, hogy lázas legyen. A nagyobb meg lehet szerintem lázas, míg látható tünetei nincsenek, forró test, levertség, piros arc stb. Akkor meg tudom, hogy lázas.

2011. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!