Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt itt olvastam a tehéntej...

Ezt itt olvastam a tehéntej adásával kapcsolatban, igaz lehet?

Figyelt kérdés
"3 éves kor alatt nem ajánlott a tehéntej adása piciknek, a veséjüket is megterheli" Csak mert az én lányom most lesz 1 éves és gondoltam, hogy megpróbálnám a tejet, viszont neki az egyik veséje tágabb. Írjatok, mit gondoltok erről. Holnap azért felhívom a vesedokinkat és majd leírom mit mondott.
2011. jan. 30. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

hát ha eleve baj van a veséjével, lehet, hogy gondot okoz.


De egyébként egy egészséges vesének, ennél komolyabb dolgokkal is meg kell tudni birkóznia, mint a tehéntej.

Igazából másik tejes kérdéshez leírtam már azon véleményemet, hogy kitalálták, hogy 1 éves kor alatt tilos a tehéntej, mert allergiát, ekcémát akármit okozhat. A világ ujjongott (különösen a tápszergyártók) és aztán mivel ez már legalább 6 éve így van, a 6 év alatti gyerekek körében csökkennie kellett volna az ekcémások, allergiások számának. De ezzel szemben folyamatosan nő a betegek száma, úgyhogy számomra egyértelmű, mégsem a tej volt, de hát akkor mi lenne a tápszergyárakkal, ráálltak a tejitalra, és jött kitolták a korhatárt másfél évre, kettőre és most már 3 lett.

De lefogadom a beteg gyerekek száma nem fog csökkeni.

Ugyan az, mint a koleszterinszint, hiszen eleinte magasabb volt a határérték, de kevesen estek abba a kategóriába, így túl kevés koleszterin csökkentő fogyott, ezért lejjebb vitték a határértéket és most már a lakosság nagy százalékának magas a koleszterintje és veszik a gyógyszert. Gondolom itt is hasonló, 1 éves korig a gyerekek többsége anyatejet kap vagy tápszert, aztán tejet, így a tejitalnak nincs jelentősége. de ha a korhatár 3 év, 2 éven keresztül tejitalt lehet itatni.

Tudod, hinném ezt, ha a cikkek többsége nem úgy fejeződne be, de a tejital fogyasztása megfelelő vasat juttat a szervezetbe. De a tejital nem okoz gondot.

2011. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is tágabb az egyik veséje.Sőt!Egy hónapos korában kórházban voltunk véres széklet miatt, amit a tej okozott.Ennek ellenére egy éves korában javasolta az orvos a tejterhelést.Semmi baja nem volt és nincs is tőle.

3 havonta járunk kontrollra.Nem okoz nála gondot a tej.

Van egy rokonom.A kisfiának alig működik az egyik veséje.Simán kapja a tejet 12 hós kora óta.

2011. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkérdetem az orvost, azt mondta, hogy nincs akadálya a veséjét illetően a tej fogyasztásnak.
2011. febr. 2. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy megírtad!Azért gondolkozóba estem egy kicsit.

Második voltam.

2011. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szívesen, bár ezt a tanácsot kifejezetten az én gyerekemre kérdeztem meg, más is inkább az orvosát kérdezze. :)
2011. febr. 3. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!