Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 4 hónapos, hasfájós...

Egy 4 hónapos, hasfájós babánál elkezdenétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Védőnőm és jó pár ismerősöm is azt ajánlotta, hogy kezdjem el már 4 hónaposan a hozzátáplálást a kislányomnál, hátha így elmúlik a hasfájása (illetve sokszor bukik is, és hogy ez is elmúljon).

Tapasztalatokra lennék kíváncsi? Ki, mikor kezdte/kezdené el a hozzátáplálást? Valóban segíthet ez?


2011. jan. 31. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bukni akkor is fog, ha elkezded a hozzátáplálást, mivel azért bukik, mert nincs még rendesen kifejlődve a gyomornál valami (na ezt most jól elmagyaráztam). A bukás általában 6-7 hónapos korig tart, függetlenül a hozzátáplálás kezdetétől.

Én 6 hónaposan kezdeném a helyedben, mivel a hozzátáplálás szerintem nem oldja meg a hasfájást sem.

De ez az én véleményem, tényeket nem tudok neked írni.

2011. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes, és elég neki a tejed, akkor én még nem adnék mást!Nem gondoltál arra hogy nem a hasa fáj?

Lehet azért sír mert nem elég mondjuk a tej neki ha cicizik, és nem mert a hasa fáj!Nálunk is ez volt!Az összes doki azt mondta hogy húzza a lábát, feszít, úgy üvölt, ez hasfájás, és a frászt volt hasfájás!Éhes volt cicizés után is!Adtam neki főtt almát turmixolva, és rögtön nem sírt!

Egy próbát megér!

2011. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekemnél 3,5- 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást,gyümölccsel majd fokozatosan a többi étellel.

Igaz,hogy már nem voltak hasfájósak2-3 hónapos koruktól. Akkorra leszoktattam őket az éjszakai evésről,és a hasfájás is megszűnt náluk.

2011. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Éjjel nem eszik, 8-9 órát lehúz egyben, ezzel nincs gond szerencsére.

Valószínű, hogy a pocija fáj, mert olyankor még enni sem hajlandó. Tekereg, feszeng, de ha ez elmúlik, akkor eszik rendesen.


Köszi az eddigi válaszokat, és várok még tapasztalatokat!

2011. jan. 31. 16:09
 5/9 anonim ***** válasza:

nálunk szintén 4 hósan kezdődött a bukós időszak. olyannyira, hogy a lányom hízása is nagyon lelassult (200-300g/hóra). attól kezdett bukni, hogy egyre többet mozog. szerencsére a durva bukásokat kinőtte 5 hós korában, azóta csak pötty jön vissza és az is ritkán. Én kihúztam a hozzátáplálást 5,5 hóig, mert az anyatej a legjobb neki. azóta 1x eszik pürét egy nap, de a bukások nem változtak az 5 hóhoz képest.


én nem kezdeném el a hozzátáplálást. és felhívnék egy szopi tanácsadó orvost, hogy az ő tanácsát kövessem.


[link]

2011. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szilárd étel sokkal nehezebben emészthető, mint az anyatej/tápszer, jobban leterheli az emésztőrendszert. Ráadásul lassan kell bevezetni, hetekig csa pár kiskanálnyi mennyiséget fogsz adni. Ezzel nem lesz megoldva a hasfájás. Én nem kezdeném el, csak 6 hós kora körül.
2011. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én viszont elkezdeném, nekünk is ezért ajánlott a doki. 4 hónaposan már evett a fiam gyümölcsöt, fokozatosan kell kóstoltatni. MI először a barackot próbáltuk, nagyon ízlett neki, már első alkalommal is simán bevert volna egy fél üveggel is, ha hagyjuk.

Az én babámnak nagyon jót tett, hogy kapott mást is a tejcin kívül. (és nem azért fájt a tejemtől a hasa, mert össze ettem mindent...)

Szóval én csak a saját tapasztalatomat tudom mondani: nekünk segített!

2011. jan. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2011. jan. 31. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
az anyatejet kb.1ó alatt megemészti, a szilárdabb ételből, amit délben adok, sokszor még este is látok viszont bukásnál. szóval, hallgass a belső hangra, és úgy döntsd el a kérdést.
2011. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!