Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos fiam nem képes...

10 hónapos fiam nem képes majszolni, mikor fogja ezt megtanulni?

Figyelt kérdés
A kész bébiételektől nem, de az általam készített ételektől, ha marad benne picit nagyobb darab, mindig cikákol a fiam. Nem tudok kenyeret adni neki, sem kukit, mert mindent egyből nyelni akar. Harapni tud a 4 fogával, de nem majszolja szét. A szívbaj határán vagyok.
2011. febr. 1. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan 16 hónaposan kezdett el kiflit enni, más darabosat 18-19 hónaposan.
2011. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nálatok is ugyanígy volt?
2011. febr. 1. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:

ne eröltesd a darabos ételt neki még. próbáld meg 1-2 hónap múlva, sokat rágj előtte, néha-néha próbálj neki adni a kukit, vagy bulátát.

egyébként majszolni könnyebben megtanul pl. kenyérhéjjal. nem pici falatokba, hanem egy fél szelet kenyér héjját kell a kezébe nyomni, abból nem tud nagyot harapni, hanem bekapja, szopogatja, majszolja. persze itt is vigyázni kell, mert egy idő után elázik, így nagyobb darabot is be tud tömni a szájába.

a lányom már profin űzi ezt, a kiflit pl úgy eszi, hogy megrágja mindkét sarkát, majd körberágja az egészet, a bele ott marad, mint egy kukoricacsutka:-) most lesz 13 hónapos. viszont a főzeléket nem hajlandó megenni darabosan

2011. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen idős volt a fiam, hasonló kérdéseket tettem fel én is. Már 19 hónapos, de még mindig nem vagyunk a helyzet magaslatán. Konkrétan még most sem tudok semmit a kezébe adni, mert mindent ledugna a torkán. A szívbajosság idővel csitul amúgy. Persze most is nyomaszt a dolog. Kenyérhéjat, keményebb dolgot még mindig nem merek a szájába tenni. Ha kérdésed van (mondjuk ezek után.. :D ) Nyugodtan írj privit!
2011. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!