Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én fiam nem hajlandó...

Csak az én fiam nem hajlandó megtanulni amiket szeretnék neki tanitani?

Figyelt kérdés
10hónapos volt tegnap.Ilyenekre gondolok,hogy integetni,tapsolni,puszit küldeni,szóval semmi "extrát",de a fiam nem akarja,csak mosolyog mindig,ez a jobbik eset,de van hogy "meg se hallgat"mit szeretnék neki mutatni,sokszor előfordult,és nem erőszakoskodok,hogy naponta többször csinálom neki,vagy csináltatom vele,nehogy megutálja,vagy végképp ne csinálja,csak néha-néha,mikor látom hajlik affelé hogy hátha,meg érdekli,de aztán mégse....nem érett rá?Mert más baba,6-7...stb kortól ad puszit,integet....tudom nem szabad mással összehasonlitani,csak mostmár kicsit aggódok nem-e baj ez.Egyedül puszit ad,azt is csak ha kedve van,és azt is úgy,hogy megfogja a 2fülünket,odahúz magához,és tátott szájjal bekapja(jóesetben)amit ér,orrunkat,szánkat,arcunkat,de legtöbbször beleharap..:(
2011. máj. 29. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Még nem érett rá. 6-7 hónaposan pedig csak az anyuka szokott ilyennel dicsekedni. Majd másfél-kétévesen csinál ilyesmiket. De akkor is csak,ha van kedve hozzá.
2011. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
akkor jó,kicsit megnyugodtam.Bár az ismerős körömben is van 2baba,aki csinálja ezeket,egy idősek a fiammal.De akkor még nem aggódok.
2011. máj. 29. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem később se aggódj, az én fiam 10 hónaposan pontosan így 'fülfogósan' adott puszit, de most, 17 hónaposan is többnyire csak összenyálaz minket.

Pacsit adott már 10 hónaposan, de integetni csak 14 hós kora óta tud, puszit dobni pedig egyáltalán nem.

Viszont rázza a fejét, és hajtogatja hogy 'nem-nem'. Ezt ugyanolyan tanulással sajátította el, mint az integtést, de az a helyzet, hogy nem kis majmok ők, hanem embergyerekek....

2011. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De cuki lehet, amikor puszit ad. :))

Ilyen kicsi korban még sok más érdekli és nem hiszem, hogy ez baj lenne.

Legyél türelmes és fogadd el, amit a gyereked tud, annak örülj amit már tud. Hidd el minden gyerek más és mást tudnak jól. Olyan 12-14 hónapos koruktól lesznek igazán taníthatóak. Mutogatni kell neki, de ne várd el, hogy Ő is visszamutassa, csak lássa, és a legfontosabb élvezze amit csináltok, mert együtt csináljátok. Hidd el, hogy Ő is nagyon ügyes lesz:)

2011. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi nektek,megnyugodtam akkor hogy nincs "baja",elmaradva....hát igen,nagyon aranyos mikor puszit ad,én is imádom,csak annyi a baj vele,hogy iszonyatosan fáj,mert letépi a fülünket...
2011. máj. 29. 21:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor mondjad neki, hogy jaj, ez nagyon fáj anyának. Lányom is így szokott le egy hónap után, hogy tépre a hajamat. megijedt néha, de nem adtam fel, mert megértette, hogy mit mennyire lehet, és mi az ami fáj. Nagyon ügyesek ők, ha kitartóan tanítja az ember őket:)
2011. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hós múlt 16-án és jókat mosolyog, mikor mutatom neki hogy kell pá-pázni.Ne aggódj, nincs semmiről lekésve a babád.Ez az időszak a késleltetett utánzás időszaka, tehát lát valamit, aztán majd valamikor utánozza.

Fiam azt tudja, hogy hangot kell kiadni mikor a száját "ütögetem", így ilyen "indián hangot" ad ki, vagy akkor is adja a hangot, mikor az alsó ajkát a mutatóujjammal "pöckölgetem"....hát ezt nem tudtam leírni normálisabban, remélem érted mire gondolok:)

Minden baba más, azt nem nagyon hiszem, hogy egy 7 hónapos tudna integetni, puszit adni, tapsolni....vagy tipikus szuperbabab,akinek szuperanyukája dicsekszik, mert nem 1 ilyen van, itt a gy.k.-n is előfordulnak szép számban:D

(remélem senkit nem bántok meg)

Unokaöcsém ezeket kb 14 hónaposan tanulta meg(puszit akkor sem tudott még normálisan adni)és teljesen normálisan fejlődik!Ne aggódj, figyel, a kis agyában összeteszi a dolgokat, és mikor kész rá, akkor megcsinálja:)

2011. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jajj de édes :) Az én kisfiam is így ad puszit, de nekem nem fáj, mikor megfogja a fülem.. :)

A kis tátott száját odanyomja az arcomra (épp ahol éri) de nem harap meg...még :)))


Egyébként ne aggódj, nincs semmi baj a kisfiaddal..szimplán csak nem szereti produkálni magát.

Nagynéném kisfia (unokatesvérem) most 2 éves, és ő sem volt soha az az "integetős, pusziszkodós" kisgyerek.. :)


Ja az én kisfiam 9 hónapos. :)

üdv. 23/n

2011. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 hónapos lesz. Most tanult meg tapsolni, integetni nem akar, puszit talán kétszer kaptam tőle, de mégsem aggódok. Puszit nem ad, viszont ölelni azt nagyon tud, én ebből is tudom, hogy szeret.

De amúgy okos és értelmes, mert minden mást megtesz kérésre.

Egyébként attól hogy azt gondolod nem figyel, akkor tévedsz, ilyenkor már raktározzák a babák a dolgokat. Pár hét, hónap múlva majd csak nézel, hogy miket fog tudni és csinálni a babád, akkor majd rájössz, hogy mégis figyelt.:)

2011. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
"indiánost"azt ő is szokott,az tetszik neki,pedig azt sose mutattuk,nem tudom honnan szedte,de azt sokat csinálja,közbe vigyorog...ő nagyon durva amúgy,hónapok óta,(3hónapja tuti),mondom neki,magyarázom hogy nem szabad,mert fáj,mert ő is tépi a hajunkat,páromét nem egyedül,mert kopasz...de ma reggel is a fülembe meg a hajamba állt fel....:( arra keltem,hát nem volt kellemes...milliószor elmondtam neki nem szabad mert ez fáj anyának,de csak vigyorog,mintha értené,de csak azértis..hiába ütöttem rá(nem nagyon)a kis kezére mikor tép,hát az se érdekli,ugyanúgy csinálja,és kinevet...hiába mutatom rögtön utána neki rajta,hogy simogatni kell,fogom a kezét,és mutatom hogy,akkor mosolyog,amint elengedem a kezét,már üt-ver-tép...szörnyű.....remélem abbahagyja egyszer,és nem "terrorizál":) :S
2011. máj. 29. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!