Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki hiába mondókázik a gyermekének, nem akarja megtanulni, illetve mutogatni sem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 20 hónapos de hiába mondókázok neki, és mutogatom nem csinálja, nem érdekli.

Azért ilyen korban már kellene ismerni a mondókákat nem?


2011. febr. 25. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel a lányom csak 2 évesen kezdett beszélni, akkor kezdte el mondani. Csodálkoztam, mert szinte az összes mondókát szóról szóra tudta rögtön, amiket baba kora óta mondogattam neki. Hidd el, beépül a kis értelmükbe akkor is, ha látszólag nem figyelnek rá. Az sem baj, ha nem mutogat, lehet, hogy majd később, de az is lehet, hoyg aztán sem lesznek kedvencei a mutogatós mondókák.

Ne aggódj emaitt!

2011. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia

az én fiam se mondogatta soha, mindig kérte, mutatta a könyvben, melyiket mondjam neki. MAjdnem 3 évesen lett bölcsis, kb. rá egy hónapra kezdte mondani az itthonról is ismert mondókákat. Most 3 és fél évesen folyamatosan mondókázik, énekel, táncol, mutogat.


El kell jönnie annak az időnek, amkior ő magától elkezdi mondogatni őket. Szerintem nincs elkésve semmiről.

2011. febr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az első hozzászólónak, tényleg beépül a kis tudatukba a mondóka. Az én lányom még csak 7 hónapos, de felismeri a dalokat, mondókákat. Van kedvence is, sőt tegnap előtt leteszteltem. Ugyan abban a dallamban énekeltem neki más kitalált szöveget, mint a kedvenc mutogatósa (erdő szélén házikó) és oda se figyelt, amikor elkezdtem neki a rendes szöveggel, rögtön figyelt, mosolygott, mikor mutogatás nélkül csináltam, csak nézett: "anyu, vmit rosszul csinálsz", aztán éneklés nélkül is kipróbáltam, akkor is nézett, hogy valami nem stimmel. Szóval 100%-ig felismerik, és megjegyzik!

Még most nincs kedve mutogatni a kisfiadnak, de még nagyon picike, addj neki még időt, lehet, csak hallgatni szeret, majd rájön, hogy még nagyobb élvezet, ha ő is mutogatja.

2011. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre azt a példát tudom hozni, amit az egyik általam nagyrabecsült tanárom mesélt. Úszást oktatott a tanárom, a kisfia nagyon kicsi korától, 2 hetes korában volt először medencében. Minden alkalommal kiharcolta, hogy apjával mehessen az úszásoktatásra, benne volt a vízben, de nem csinált semmit a csoporttal, s ez ment nagyon hosszú ideig. Már-már is jegyezgették, az apuka meg már kezdte lassan szégyelni, hogy mindenkit megtanít úszni, az ő fia meg immunis az egészre (soha nem kényszerítette). Egyszer, lehet hogy év is eltelt, mikor a gyerek odakiáltott az apjának:"Apa! Nézd! Így kell?" És akkor bemutatta az összes úszásnemet kifogástalanul.

Valószínűleg hasonlóképp fog a csemetéd is megnyilvánulni a mondókákkal!:)

2011. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már nem 2 hetes korától harcolta ki, hanem kb2,5-3 éves kortól.Elég érdekesen félreérthető a sztori így:)

Utolsó voltam ismét.

2011. febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek. Akkor nem izgulok emiatt
2011. febr. 25. 09:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam úgy tett mint akit nem érdekli aztán mikor már szépen beszélt 2,5 évesen első hallás után szinte tudta. Most 32 hónapos és 6-ot szóról szóra elénekel még a hangsúly is jó. Csak énekeld neki később majd elénekli ő is. Én megkértem a fiam, hogy ha felébred reggel énekeljen, tök jó így kelni:)
2011. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!