Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fogja így megtanulni...

Hogyan fogja így megtanulni emelgetni a fejét, ha hason sem akar maradni?

Figyelt kérdés

Vagy sírni kezd vagy belefejel a lepedőbe, takaróba, ágyba stb. De nem emeli fel a fejét, még csak el sem fordítja. Így félek, hogy megfullad.

10 hetes a baba.


2011. okt. 11. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden nap rakd többször is hasra, ez eleinta akár csak fél perc is lehet. Ahogy erősödik, majd egyre több időt bír így lenni. legtöbb baba nem szeret hason lenni, mert még gyenge a hátizma és nem bírja tartani a fejét. De ha nem is rakod soha hasra, mert sajnálod, h sír, akkor soha nem fogja tartani a fejét, vagy majd csak nagyon későn. nem lesz semmi baja ha kicsit sír. védőnő
2011. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Elsőnek igaza van, minden nap tedd egy picit hasra, de csak úgy, ha mellette vagy és Ő ébren van. Amikor visszafordítod, dícsérd meg, milyen ügyes volt. A lényeg, hogy ébren legyen hason, akkor erősíti a hát- illetve nyakizmait minden mozdulattal. Rossz érzés tudom, de ha sír és erőlködik, az csak az előnyére válik.


Az én kisfiam is ordított hason, később is kezdett forogni, mint az átlagos babák, de ma már csak hason alszik, pörög-forog, szalad, 14 hónapos.

2011. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. okt. 11. 13:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia az én első babám (mostmár 3.5éves)nem volt szinte soha hason,mert kengyeles volt s egy hatalmas csat pont a kis mellkasán volt....s nem szerette ha az ott nyomja..ki szeretné?

De megtanult mindent korábban,mint ahogy meg van írva...

Esetleg fektesd a mellkasodra s beszélj neki...biztos figyel majd a hangodra..vagy apa mellkasára.

2011. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi járunk tornára és épp ma kérdeztem meg, hogy -mivel ugyanez a helyzet, mint nálatok, ordít ha hasra teszem- hogy mit csináljak?

Azt mondták, tegyem hasra, nem baj, ha sír, majd megszokja.

Én sajnálom, és rákérdeztem, "De mégis, mennyi ideig? 5 percig?"

Igen!

Na nem fogom hagyni sírni 5 percig, de próbálom majd kitolni mindig az időt. Szóval leteszem, rakok elé színes játékot, vagy beszélek hozzá, próbálom fenntartani a figyelmét. Ha kicsit sír, hagyom, de ha ordít, biztos felveszem. Kicsit megnyugtatom, megdicsérem, milyen ügyes, majd kis idő múlva visszateszem és kezdem elölről :) Sajnálom, de nem fogom ordítani hagyni hosszú percekig. Mert bizony 5 perc szenvedve ordítva, az sok, akárhogyan is nézzük. Az enyém 13 hetes.

2011. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk a fiunkkal. 3 hósan hasra tettem, 1 perc után vörösödött a feje, nem bírta... De mégis aztán mindent időben megtanult. :)
2011. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10 hetesen nem tartja a fejét?

akkor nagyon kell hasra tenni. nem baj ha csak 1 percre, de akkor is. sokszor kicsit :)

youtube-ra menj fel, ott sok babatorna van és gyakoroljátok, nem sokat az se, napi 10-15 perc, de jót fog tenni és pár nap múlva élvezni fogja :)

azonkívül próbáld meg azt is, hogy egy összetekert törölközőt a hóna alá teszel és úgy teszed pocira, az ágy széléhez. ülj elé és beszél érdekes hangon, énekelj neki. ez nem lesz kellemes, csak pár másodpercig tudod majd így letenni eleinte, de ez sokat segít

2011. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 hetesen már valamennyire tartania kell a fejét. Ha kezedben van akkor sem tartja? Én sokszor voltam vele úgy, hogy ültem, a kezemben fogtam és hátradöntöttem a támlát. Sokszor kinyomta magát ebben a helyzetben és mára már majdnem tökéletesen tartja a fejét, ha karban van.
2011. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krisztivan ***** válasza:
Remélem még olvasod.Először is kérdezd meg a dokit és vidd el neurologushoz.Ha azt mondják minden rendben van az izomzatával akkor hagyd a babádat magától fejlődni.Kisfiam nem emelte a fejét 3hónaposan sem.Nem volt hason mert csak sírt és kínlódás volt.Azt mondta a neurológus dokinő hogy hagyjam a hátán feküdni és tegyem körbe minden féle érdekes,színes dologgal és majd a babám elkezd értük nyújtózni.A fiam 4 hónaposan a hátára fordult!,6 hósan a hasára.Csak 8 hósan kezdett el kúszni aztán felpörgött és 9 hósan felült,mászott.Stb.
2011. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!