Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20hónap körüli gyerkőcöd napi...

20hónap körüli gyerkőcöd napi étrendje milyen? Súlya magassága hogy alakul? Beszédfejlődéssel hogy álltok?

Figyelt kérdés
Szélsőségek is érdekelnek.
2011. febr. 1. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 20 hónapos múlt a kisfiam!

Így néz ki egy napunk: Reggel 8.-8.30 körül ébred akkor megiszik 250 ml tejet közben nézi egy kicsit a minimaxot.

Utána öltözünk át és megy játszani a szobájába adig én megágyazok meg elmosogatok stb.

Délelőtt megyünk le a boltba utána ha feljöttünk felteszem az ebédet addig ő játszik!

Ebédel és utána alszik én addig takarítok vagy netezek!

Ha felkelt akkor uzsizik gyümit vagy joghurtot mikor mit.

Aztán ha az idő engedi akkor lemegyünk megint 1 órára de ha esik vagy nagyon hideg van akkor itt fenn játszunk!

Este 6 körül vacsizik és 20.15körül pancsizik aztán 9kor még megiszik egy 100-150 ml tejet de van amikor nem is issza meg attól függ hogy vacsizik be!


Beszéd terén még nem nagyon állunk jól mert mindent kimutogat és megértünk mindent amit szeretne!

Ha mondok neki valamit akkor hozza nekem vagy segít bármiben.

Mindent megért, elmutatja a testrészeit, egyedül iszik pohárból, egyedül eszik kisebb nagyobb sikerrel :D

Mindennel eljátszik autók, épitőkocka, imád rajzolni, szeret motorozni, nemtudok olyan játékot mondani ami nem kötné le :)!


Hát röviden ennyi azt hiszem!


És ti hogy álltok?

Milyen egy napotok?

2011. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaa ez lemaradt 13 kg és 91 cm a kisfiam.
2011. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

20 hónaposan 13 kiló és 86 centi volt, lány

(kedden lesz 2 éves, 23 hónaposan mértem,a kkor 13,8 kiló sé 90 centi magas volt)

a beszédfejlődése igen előrehladott álapotban volt akkor is és most is, vagyis estére más sokszor zsong a fejem, egész nap mondja.....

reggel: cici

utána: reggeli (joghurt, falatkák)

délelőtt: gyümölcsöt szokott kérni

ebéd: 12 körül, amit éppen főzök neki, ha luta vagyok, akkor üveges-minden ezsik, ami ehehtő:-))))

ebéd utén szunya, ébredéskor cici

uzsonna: változó (szendvics, joghurt, túró, gyümi-mikor mi)

vacsi: amit magunknak csinálok vacsira



-reggel keltem, ha visszük a bátyját a suliba, vagy 8 körül édred

-ebéd után 2 órát alszik

-este 9 felé alszik el (közöttünk)

2011. febr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiam két hét múlva lesz 20 hónapos.

Reggel fél 7- 7 között ébred, megiszik egy nagy csésze tejet, vagy kakaót, aztán ejtőzünk kicsit:)

Fél 8 körül átmegyünk a pékségbe, veszünk reggelit, 8 körül reggelizik (zsemle felvágottal, májassal, sajttal vagy péksütemény, kakaós kalács vagy ami épp eszembe jut:D), utána rendet csinálunk, meg megfőzzük az ebédet.

(mindig segít ezért elég sokáig tart)

Fél 10 körül elindulunk csavarogni, ha kell vásárolni, vásárolunk, ha nem, akkor motorozik a környéken, vagy megyünk valamelyik játszótérre.

Fél 12 -re hazaérünk, mert akkor ebédel (emiatt nincs tízórai, vagy csak ritkán), és dél-negyed egy körül már alszik.

Kb. 2-kor ébred, utána játszunk (mondjuk mindig van önálló játékidő is, hogy szokja, nem mindig vagyunk vele)

3-kor uzsonna (joghurt, krémtúró, kölesgolyó)

4-kor megyünk újra a szabadba (ha nagyon gáz az idő, akkor nem megyünk)

5-kor érünk haza, onnantól az apja és én felváltva játszunk vele.

Fél 7 körül vacsora, negyed 8- fél 8 között fürdés, és 8- fél 9 között már alszik.


Rengeteg szót mond felismerhetően, és helyesen, még többet mond csak első szótaggal, azt nehezebb kitalálni, hogy mi:)

Most kezdett el a mondatokkal próbálkozni, pl. bu pápá, apa pispis, be té (tv-t be kapcsolni:D), ké tataó.

Minden napra jut egy új szó, amit mondd, ma az új szava a tészta:D


11,7kg, és 89 cm.

2011. febr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kisfiú, 89 cm 12 kg.

Reggeli 210 ml 2 éveseknek való Milupa tápszer.

Tizórai bölcsiben ivólé, itthon amit mi reggelizünk apával, de keveset eszik.

Ebéd bölcsiben főzelék, husi, tojás, desszert vagy gyümölcs, itthon amit mi eszünk vagy főzelék husival, desszerttel.

Uzsonna bölcsiben kenyérke valamivel, itthon gyümölcs, puding.

Vacsora itthon főzelék husival vagy kenyérke valamivel, desszert.


Folyamatosan beszél, érthetően, rengeteg szót ismer, ragozásokat tudja használni, kivéve, hogy forditva beszél egyesszám első és második között, azaz ha ő csinál valamit, akkor "letetted", ha azt akarja, hogy én csináljak valamit, akkor "leteszem". Kiejtése még nem tökéletes, most kezdte érthetően mondani az S, Sz, F, V hangokat, alőtte J és L volt helyettük.

2011. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

20 hónapos múlt a kislányom, reggelkorán ébred, iszik kb 2 dl tejet nesquickkel, majd kb egy óra múlva eszik pár falat katonát szalámival, felvágottal, sajttal. Délelőtt sétálunk egyet, boltba megyünk, majd itthon eszik 10 óra körül aszalt gyümölcsöket, utána játék. Délben ebédel levest, ésmég valamikis szilárdat. Alszik 1 órát kb, majd ébredés után jighurt. Újra séta, esetleg játszótér, majd itthon játék. Uzsira eszik valami kis felvágottat, vacsorára pedig ebédmaradékot, vagy tojást, vagy esetleg puliszkát, tejbegrízt. Fél kilenc körül alszik el.

11,5 kg és 84 cm. Amit teljesen szépen és tudatosan mond az a nem, cica, hol van, aja, mama, kecske, amit csak félig az a bu (busz), vau-vau-kuka, néni, kaka, ilyenek. Bele kakil, pisil a bilibe, egyre többször kéri is, de azért néha még belemegy a pelusba. Nagyjából ennyi.

2011. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!