Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Mire számítsak?...

S. O. S. Mire számítsak? Holnap megyünk neurológushoz!

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tart kb?Gondolom jól átmozgatják majd kisfiamat, 3,5 hónapos.

Le kell majd vetkőztetni pelusra?

A doktornő még tavaly adott beutalót év végén, azt mondta picikét merevek az izmai, de nem kóros,azért menjünk el.Legkorábban holnapra volt időpontjuk, mondjuk azóta már voltunk megint dokinál, és nem mondott semmit az izmaira...na mind1, azért elmegyek, tudom hogy minden oké, csak ha eszébe jutna később ne legyen az, hogy el sem mentem.


2011. febr. 1. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Le kell vetkőztetni pelusra, átnézik mindenhol. Nekünk csörgőt rázott előtte, figyelte hogyan reagál. A neurológus nem csak az izmait nézi, hanem az idegrendszeri érettségét is. Kb fél óra volt. Az én kislányom hypotón volt, dévény tornát javasolt neki.
2011. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meztelenre vetkőztetik, meg is mérik, és elsősorban reflexeket néznek majd. Van vagy 20 féle reflex, a neurológus pontosan tudja, hogy melyiknek mikor kell elmúlnia, ezeknek a meglétéből vagy hiányából tud következtetni a gyermek neurológiai állapotára. Mozgatni is fogja persze, hogy tudja-e a korának megfelelő mozgásokat, pl a ti esetetekben tartja-e a fejét, ha ülésbe húzzák, követi-e tekintetével a mozgó tárgyat, nyúl-e a játék után, tud-e könyökölni, ökölben van-e a keze, és hasonlók.
2011. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is megnézték a reflexeit, jól átmozgatták, a dokinéni beleültette őt a tenyerébe és ide-oda himbálta. :) Furcsa volt, de ezzel megállapította, hogy nem hipotón.

Mi csak 8 hetesek voltunk ekkor. Pelusra kellett vetkőztetni.

Én örülök, hogy voltunk ilyen vizsgálaton, mert engem megnyugtatott, hogy látja egy szakértő is, és szól, ha baj van. Így meg hogy nem volt semmi baj, végképp megnyugodtam.

2011. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. febr. 1. 21:28
 5/5 A kérdező kommentje:
minden oké volt, köszi szépen még egyszer:)
2011. febr. 2. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!