Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetesen egy étkezésre 120ml...

2hetesen egy étkezésre 120ml anyatej nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés

A kaki előtt picit sír és felhúzza a lábát, pukizik kakil, ennyi problémát vet fel ennyi kaja kb 2perc az egész.

A védőnőnk majdnem lement hídba mikor látta mennyit eszik törpike. Szerinte a fele is sok egy ekkora babának, de ha éhes, és kéri.

Most nem fejtem egész nap, csak mellre tettem a kicsit, folyton a szeren volt, nem akar szopizni a drága, lusti, és így is rendesen ürül a cici.


Megfelelő a fejlődése, ha van vagy 8kakis pelus, pontosabban eddig számoltam, és jól telepakolja(bocsi), naponta?


2011. febr. 1. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok, ha őneki ennyi kell, akkor hadd egyen.A felesleg úgyis kijön!Nekem a kórházban újszülöttként kisfiam 80-at szopott, amikor átlagban 40-et szoktak.Ezt a vezető pozíciót itthon is megőrizte, mert amikor hazajöttünk rámértem 100-110-eket evett, 3 hetesen, már 170-et!!!!

Mondjuk nagy baba is volt, most is már nem úgy hogy húsi, hanem nyúlánk magas, és ahhoz társul a több kiló.A pelusok rendben vannak, anyatejes babánál még az is előfordulhat, hogy napokig nem kakil, de nálunk, max.két nap volt, kb 8.hét környékén.

A hasfájás, ha lesz, az olyan 4 hetes korában jön elő, jó lenne, ha nem lenne mohón szopizó!

Minden jót nektek!

2011. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok, az én fiam a kórházban már megette a 90-et is, a gyerekorvos mérte le saját maga, mert nem akarták elhinni, hogy ennyire kis bélpoklos. Bár ő 3kg alatti súllyal született. Simán hízott az első 1 hónap alatt 1,3kg-t.

A sok kakis pelus is normális az elején, idővel ez azért majd csökkenni fog.

2011. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2 hetesen a babám napi 5-6 alkalommal szopizott, egy szopi kb 120-160 ml. Még 1 hónapos se volt, de már lecsúszott neki a 200 is (akkor már csak napi 5-ször evett).

3 hónapos, már nem mérem, mert kiakadna a mérleg :) (néha 290-300, nagyon durva mennyiség a korához képest) most napi 4-5 szopi van


Az a lényeg, hogy jól hízzon a babád, legyen pisi, kaki és jókedv.

Gratula a kis zabagéphez :)

2011. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A védőnéni ültette a fülembe a bogarat, ezért kérdeztem a pelusra.

Az első csemete is bélpoklos volt, vele nem fejtem sose, csak szopizott, 9naposan: 6nap alatt 900got hízott(nettó600at)(visszahizta a súlyvesztést, és arra hízott még, csak anyatejjel) és vele nem volt ennyi pelus, vagy igen és már nem emlékszem rá:)


A hasfájás meg remélem most is elkerül, és max ennyit látok belőle, mint amit most produkál a picilány.

2011. febr. 1. 21:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, meg ugye ez elsővel nem volt látványos a tejcsi eltűnése, mert ott csak a cici feszül-enyhül, cumival meg tej van-nincs, és látni mennyit pusztít a kicsi:)
2011. febr. 1. 21:41
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

nem sok a 120 ml!

a sok okos védőnő és csecsemősök szerint ez már túletetés.

ez egy akkora baromság. igény szerint szoptasd, ne óra és mennyiség szerint. a babák nagyon okosak, és tudják mennyi az elég. ha meg esetleg mohón szopzik sokat, akkor meg majd kibukja, ami nem baj.

minden oké:)

2011. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!