Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a hozzátáplálás menete?

Mi a hozzátáplálás menete?

Figyelt kérdés
4 hónapos múlt a lányom, de sajnos az elmúlt 3 hétben alig hízott valamit. Kevés lehet a tejem, vagy nem fedezi már az energia igényét, mert nagyon mozgékony baba.Az orvosunk egyből tápszert írt fel, amit a kicsim nem fogad el, még éhesen sem.Kiüti a kezemből, és sír.Tegnap elkezdtem sütőtök-almát adni neki.Hány napot várjak, hogy bírja -e? Mire figyeljek? Milyen sorrendben kell bevezetni a dolgokat?Válaszokat előre is köszi!
2011. febr. 2. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy a hozzátáplálás menetét nem írom le, interneten fogsz találni sok táblázatot.

De szerintem mindenképpen próbálkozz másfajta tápszerrel, mert a babádnak lehet, hogy csak az nem tetszik, amivel most próbálkoztok.

Nagyon sokáig szüksége lenne még anyatej híján a tápszerre.

2011. febr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbálkozom a tápszerrel is, tegnap már egy-két kortyot ivott belőle.Tej is van még, csak úgy látszik, nem elég.Az lenne a cél, hogy megmaradjon a tej.A védőnőnk is inkább a hozzátáplálást mondta, csak azt nem tudja, hogy már el is kezdtem.
2011. febr. 2. 07:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is nagyon sok tápszert kipróbáltunk,de egyik sem ízlett.Végül rájöttem,hogy egyik sem elég édes.És a védőnő tanácsára azt csináltam,hogy a cukorból(kevésből,és épphogy barnás volt) és vízből karamellt csináltam és ebből készítettem a tápszert.Azután még a legolcsóbb tápszert is megette...
2011. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Már minden etetés sírásba fullad, görcsben áll a gyomrom.Próbáltam fecskendővel a szájába nyomni a tápszert, és azonnal kiköpte.Nem tudom, mi lesz így velünk!Ki vagyok készülve!!
2011. febr. 2. 08:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Korábban is használtatok cumisüveget (pl. tea, lefejt anyatej) Vagy azzal is csak most ismerkedik? Esetleg az nem tetszik neki...

Persze csak találatok, sajnálom.

Lefejt anyatejed nincs, hogy mondjuk felesben azzal add a tápszert?

2011. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De.Vizet kapott már üvegből, és egyszer lefejt tejet.Van fagyasztott tejem, csak nem bízom az ilyenekben.Félek, hogy már nem friss.Megpróbálok tejet lefejni, és azzal bekeverni.Jó ötlet! Köszi!
2011. febr. 2. 09:05
 7/8 A kérdező kommentje:
A tápszer tejjel sem kell, úgyhogy hozzátáplálunk, és szoptatom.Nagyon köszi a tippeket, de valaki válaszolna a kérdésre is? Saját tapasztalatok érdekelnének, nem netes felsorolás..
2011. febr. 4. 07:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Almalé, reszelt alma, őszibarack.

Pár napig 1-2-3 kiskanállal kostoltattam (egyszerre csak egyet).Mindig pár kanállal többet kapott a bébi.


Zöldség: krumpli (anyatejjel, táppal turmixolva), szintén apránként növelve a mennyiséget.

Sárgarépát szintén lehet kostoltatni.

Aztán én sütőtökkel, céklával folytattam.


(Ezek nálunk izlettek, és innentől kezdve olyan bébiételeket néztem ki (konzerv), ami 4 hónapos kórtól adható, és olyanokat főztem én is, vagy ha nem volt más, kapta az üvegeset.

Főzelékeket krumplival sűrítettem. Volt, hogy kevertem a zöldségeket gyümölccsel, az is finom.

2011. febr. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!