Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemaradtunk? Tényleg baj, ha...

Lemaradtunk? Tényleg baj, ha egy majdnem 15 hónapos baba még nem iszik sem önállóan sem segítséggel pohárból? Csak csőrősből?

Figyelt kérdés
köszönöm:)
2011. febr. 2. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem baj,minden baba más ütemben fejlődik! Az én babám 18 hónapos,most kezd el inni segítség nélkül inni pohárból,de rendszerint még leönti magát,csőrös pohárból kb egy hónapja iszik,de sokszor még a cumisüveget részesítette előnyben! Pár napja kezdtük teljesen elhagyni a cumisüveget! Barátnőm kisfia aki csak anyatejes baba volt,így nem is volt cumisüvege már hónapok óta egyedül iszik pohárból.Kisfiammal egyidősek!
2011. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem csak rajtad múlik. Ha pohátrból kínálod mindig akkor egy idö után azt szokja meg.

De ha téged nem zavar akkor úgy csinálod ahogy akarod.

Nem árt ha otthon csak a sima pohárhoz szoktatod, majd ha útra eltek akkor meg csörös.

2011. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, mert valahol olvastam, ha ennyi idősen nem iszik pohárból az baj

igaz az én hibám mert még csak most kezdtem el vele:(

2011. febr. 2. 10:19
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Az én 19 hónaposom cumisüvegből iszik, mert még nem érett meg a pohárra, pedig fél éve gyakoroljuk, igaz, naponta egyszer. Olyan mohó, hogy egyelőre képtelen lenne kortyonként inni, még mindig legurítaná a torkán az összes folyadékot. Csőrösből pedig egyáltalán nem iszik.

Én nem izgatom magam emiatt, sőt nem is hibázatom magam. Nem hajt a tatár. Viszont lassan csökkentem a cumisüvegezések számát a reggeli-esti tejre.

2011. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fél éves korától pohárból itatom a fiamat. Pont 13 hónapos korától iszik önállóan. Viszont ő meg nem hajlandó rágni, pedig holnap már 16hónapos. Minden gyerek másban ügyesebb.
2011. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam pénteken lesz 14 hónapos. Még mindíg cumisüvegezünk,a csőrös poharat élből elutasította pedíg sokszor bepróbálkoztam vele.

Mostanában próbálom pohárból itatni eddíg arra sem volt vevő.De még csak gyakoroljuk messze van,hogy csak abból igyon pláne egyedül.Még a cumisüveget sem hajlandó megfogni,én itatom még mindíg.Egyszerüen nem akarja fogni.Ez van.

2011. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi lányok:) megnyugodtam:)
2011. febr. 2. 11:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk már az 1 éves státusz vizsgálaton is kérdezte a védőnő, hogy iszik-e már pohárból. Iszik, és csőrösből is meg szívószálasból is.

Próbáld meg olyan csőrös poharat venni, aminek van füle, esetleg mintás stb, hogy felkeltse az érdeklődését és egy idő után elhagyjátok majd róla a csőrös részt és marad a sima pohár. Naponta többször gyakoroljatok, illetve először próbáld mindig ebből itatni szerintem és utána maradjon az üveg.

2011. febr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10 hónapos műlt a lányom, a múltkor próbáltam pohárból itatni, de csak a nyelvét dugdosta a pohárba. Csőröst most készülök neki venni, de nem tudom eldönteni, milyet vegyek. (ha valakinek van ötlete, szívesen veszem!)

A cumisüveget már tudná magától fogni, (mert néha fogja), de lusta. Kényelmesebb neki, ha én itatom. :)

2011. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csőrösből iszik nekem is. 15 hós. Ő már korábban ivott segítséggel pohárból elég sokáig, de kb. 2 hónapja mióta rájött, hogy buborékot is fújhat bele csak szórakozik vele.
2011. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!