Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák, a diákhitel...

Kedves Anyukák, a diákhitel törlesztés halasztását lehet kérni a GYES alatt is, hogyha már 2 évig halaszthattam a GYED alatt?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam, hogy max.2 évig halaszthatom a törlesztést, de most meg azt olvasom, hogy TGYÁS,GYED,GYES alatt lehet kérni. Akkor most hogy van?
2011. febr. 2. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 évig halaszthatod akkor is ha gyesen, gyeden vagy tgyáson van. Ezektől nem változik a halasztás ideje. Ha már egyszer kérted a 2 évet, mégegyszer nem lehet.
2011. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
OK,köszi. Reménykedtem, hogy lehet kérni összesen akkor 3évre, vagyis amíg itthon vagyok a babánkkal.
2011. febr. 2. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom van a célzott kamattámogatás, amit a TGYÁS, GYED, GYES ideje alatt kérhetsz , itt szerintem nincs semmi 2 év. Viszont a törlesztőrészlet mérséklésénél van 24 hónap. Legegyszerűbb ha felhívot a Diákhitel Központot és pontos választ kapsz.
2011. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy két évre lehet csak.


A tgyás, gyed, gyes alatt van a célzott kamattámogatás is, plusz mellé automatikusan a szüneteltetés.

Ha nem kértél kamattámogatást, hívd őket fel, mert a honlapjukon csak a szüneteltetésnél van, hogy visszamenőleg akár egy évre is megadják.

2011. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nincs ilyen hogy 2 év. tgyás, gyed, gyesnél nem kell fizetned. Nekem most jár le a gyedem, megyek vissza gyes mellett 6 órába, de még így sem kell fizetnem.
2011. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Rosszul fogalmaztam, igen célzott kamattámogatást és szüneteltetést kértem és úgy emlékeztem, hogy max.2évig lehet szüneteltetni.
2011. febr. 2. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!