Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ez tejcukor érzékenység?

Lehet ez tejcukor érzékenység?

Figyelt kérdés
2 hónapos kislányomnak naponta egyszer van széklete, akkor viszont nagy mennyiségű, híg és zöldes színű. Anyatejes baba. Mivel kb. 3 hetes korától nagyon hasfájós, így én száműztem a tejes ételeket az étrendemből. De olvastam, hogy még a felvágottban is lehet tejcukor, és reggelente egy 3in1 kávét is meg szoktam inni. Elképzelhető, hogy tejcukor-érzékeny a babám? Ha igen, hogy deríthető ki?
2011. febr. 2. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt találtam neked: [link]
2011. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, ha a babád tejcukor érzékeny, akkor az nem segít ám, hogy Te nem eszel tejet. Az anyatej legnagyobb része tejcukor. Én tejcukor érzékenyen születtem, nem szopizhattam, spéci tápszert ettem. A fiamnál nagyon figyeltem, nehogy ő is laktózérzékeny legyen, és akkor az orvosunk azt mondta, hogy ha felmerül a gyanú (nagyon híg széklet, átlag alatti súlynövekedés, hadgörcsök), akkor ne szopiztassam, hanem próbáljak ki egy laktózmentes tápszert. Ha attól jobban van, akkor sajna laktózérzékeny. Hál'istennek a fiam nem lett az. Azt akarom csak mondani, hogy a tünetek alapján nem biztos, hogy laktózérzékeny a babád, erős hasi görcsök és folyamatosan híg széklet mellett is gyenge súlynövekedés vagy stagnálás is mutatkozik ilyen esetben. De ez van, sajnos az nem elég, hogy Te tejcukormentesen táplálkozol, ettől még az anyatejben van laktóz. Én laktózérzékeny vagyok a mai napig, laktózmentes diétán élek amióta az eszemet tudom (ma már ez nem gond, hiszem minden tejtermékből kaphat laktózmentes), de amikor szopiztatttam a fiam, természetesen a tejemben volt laktóz.

Kérdezz meg egy orvost, az a tuti! Biztos nincs semmi gond, csak még picike és most alakul az emésztőrendszere.

2011. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Gyermek gasztroenterológia!
2011. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!