Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejcukor érzékenység vagy...

Tejcukor érzékenység vagy melegkiütés? SOS

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves tegnap ivott először tejet, eddig szopizott, de már nagyon kevés van és szerettem volna a pár hete használt nestlés tejitalokat kiváltani. tegnap este vettem észre a felsőtestén a hátán mellkasán pici pöttyöket, ami nem tudom, hogy mitől lehet, mert eddig még nem volt melegkiütése sem. Egyébként más tejterméket túró rudi, krémtúró joghurt már evett és nem ütötte ki. szerintetek csak a melegtől lehet vagy valami más?

Ma hűvösebb volt (25 fok) és nem múlt el. Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 18. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nálunk a melegkiütés nem csak kis pötty, hanem akkora kb. mint egy ötforintos, és másnapra legtöbbször elmúlik!

ha elmúlt, tegyetek még egy próbát és kiderül!

2010. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat az off-ért szeretném elmenteni a kérdést,mert mi teljesen ugyanebben a cipőben járunk,ha holnapra sem múlik el neki,reggel elviszem a védőnőhöz én.Teljesen,dettto ugyanez a helyzetünk,bár nekünk mára halványodtak.
2010. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Szinte mindenki ezzel küzd körülöttem is.Az én babám totál teli van meleg kiütéssel de engem is annyira iritál h lehet elviszem dokihoz holnap.Neki még az arca is teli van:(!
2010. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak a háta, a nyaka, és a mellkasa van tele, ahogy hozzáérek, olyan kis rücskös hatása van, nagyon apró pöttyök. Nála tutira melegkiütés. Nem tudsz linkelni képet?
2010. júl. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló leírása melegkiütés. Nekünk is ez van, dokik látta. Kis hintőpor kell rá, és többszöri lemosás napközben.
2010. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is melegkiütésünk van a két kisebbel. Voltunk hasonló helyzetben a legnagyobbal, másfél évesen, szintén kánikulában, de végül nem találtak összefüggést a pöttyök és a tej között. Azóta is iszik tejet, és soha többet nem volt pöttye.
2010. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tejcukor-érzékenység kijött volna a tejtermékektől, a laktóz meg az anyatejtől.
2010. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Melegkiütés, szerintem biztos. Nálunk is an melegkiütés, potn, ahogyan leírod, arcán nincs.


Ha laktózérzékeny lenne, akkor az anyatejtől is beteg lenne, én laktózérzékeny vagyok, pici kormotól és nem szopizhattam emiatt. A kisfiam most 10 hós és nem laktózérzékeny. A laktózérzékenységnek inkább hasmenés, haspuffadás a tünete, csak ritkán kiütés. Szerintem ne aggódj, csak a meleg. Kitartást.

2010. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs, még valami, előző vagyok. Laktóz = tejcukor! A tejérzékenység pedig a tejfehérje érzékenység. Anyatejben, túróban, joghurtban, tejben, tejfölben, tejszínben, tejkészítményekben, vajban mind van tejcukor, valóban, ettől is kijött volna a tejcukorérzékenység.
2010. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy melegkiütés. Mi ugyanezzel a problémával mentünk az ügyeletre szombat este. A babám sajtot evett emellett iszonyat meleg is volt. Én sem tudtam, hogy a rengeteg apró piros pötty micsoda. Az ügyeletes doki szerint inkább a tejterméktől volt, de a melegkiütés TELJESEN UGYANOLYAN kinézetre, mint amit allergia okoz. SŐT! Vírusfertőzés is ugyanilyen tüneteket okozhat. 90%-ban a doki is csak találgat ebben az esetben és sajnos nekünk kell rájönni, hogy mi okozta a kiütést.
2010. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!