Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejcukor érzékenység lehet,...

Tejcukor érzékenység lehet, vagy valami más?

Figyelt kérdés
Ittam délután egy kevés tejet és rá 1 órára nagyon görcsölt a hasam,fel voltam puffadva, utána WC-re kellett mennem s híg hasmenésem volt.Vettem be Lopedium-ot.Wc-re már nem kell mennem, de érzem, hogy görcsöl a hasam, meg fáj is/az epém fele is/.Mellesleg hányingerem is van de nem nagyon.
2011. jún. 1. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet,hogy igen. de ha rég nem ittál tejet akkor csak azért van. én ha felforralom a tejet semmi bajom nincs tőle, de ha hidegen iszom mindig ugyanaz van mint ami neked is volt ma.
2011. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szoktam inni tejet, akkor is éreztem hasonlókat, de most nagyon rossz volt.
2011. jún. 1. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy van egy gyenge laktózintoleranciád.

Gasztroenterológiára kell ezzel elmenni,ott csináltatnak veled egy H2 kilégzési tesztet,teljesen fájdalmatlan.

Éhgyomorra végzik az egészet.A lényege,hogy : éhgyomorra belefújsz egy műszerbe...Mutat egy értéket (a normálist majd az orvosok megmondják neked,nekem nem jut eszembe),utána rögtön megitatnak veled laktóz tartalmú löttyöt (fenékig...).Vársz 15 percet fújsz egyet-értéket mutat,majd a doki kommentál.Vársz még 15 percet,ismét fújsz,megint egy érték.Vársz 30 percet,fújsz..érték.Megint 30 perc,megint fújás,aztán meg 30 és fújás.

A vizsgálat alatt nem lehet se inni sem enni!!!

Elég hosszú mizéria,egy egész délelőttös vagy délutános (attól függ mikor csinálják).

Ebből garantáltan kiderül,hogy tejcukorérzékeny vagy e vagy sem!

Jobbulást.

2011. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál.Remélem hamarosan kiderül.
2011. jún. 2. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt egy időben, én nem foglalkoztam vele, megszoktam. Tejtől, joghurttól, de még a reggeli túróruditól is ment a hasam, görcsöltem, minden bajom volt. Ha jól emlékszem 2-3 hónapig egyáltalán nem ittam tejet, tejes dolgokat pedig nagy ívben elkerültem, aztán újra rászoktam, de csak fokozatosan. Ma már literszámra tudom inni a jéghideg tejet is, és jól is esik, semmi bajom vele. Valószínű velem is van/volt valami gond, mert kisöcsém tejallergiás, nagyon rosszul lesz bármi tejeset eszik/iszik, ezért nem is tudunk neki normális dolgokat venni, csak ilyen szójásat, vagy minek hívják azokat... Szerintem ha sokáig ez megy, vizsgáltasd ki magad. De nekem mondjuk 3 napja minden este megy hasam ettől a nagy melegtől. Sokat iszok, mindent összeiszok, ami hideg (a meleget csak így írom ki) aztán jön a fosi, de nem érdekel :)
2011. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*bírom
2011. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!