Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötődő nevelésesek és akik...

Kötődő nevelésesek és akik nem így nevelnek mit gondolnak az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Szoktam figyelni a többi anyukát, és múltkor szöget ütött a fejemben egy gondolat, mikor azt néztem, hogy miért lehet sokszor messziről kiszúrni a kötődő nevelés pártiakat (beszédbe elegyedem velük, mint általában a kismamákkal). Rájöttem, hogy még sose láttam olyat, aki miniszoknyában, tűsarkúban, sminkben, festett hajjal, kisportolt alakkal rendelkezik (legalább hárommal, az előbbi felsorolásból.) Persze ettől még lehet valaki gyönyörű, de a férfiak többsége szereti ezeket a kellékeket, vagy... az ő férjeik nem szeretik? Vagy létezik ilyen kötődő neveléses anyuka is?

Éjszaka miként szoktak egymáshoz bújni a férjükkel? Ha hajnalban, éjszaka, egy kis kufircolásra támad kedvük, akkor kimennek inkább a hitvesi ágyból vagy nem szoktak túl gyakran olyat? Tényleg, milyen gyakran élnek nemi életet?

A férjük büszke avagy nem szól bele, hogy ki előtt kapják elő a ciciket, amiből szopik még a rohangáló kiskölyök?

Úgy vélem, hogy emiatt még nem ment szét házasság, sőt... biztos összetartó erő, de mondjuk erről szoktatok beszélgetni a férjeitekkel?


2011. febr. 2. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Húú, te nagyon el vagy tévedve akkor. Sejtem, hogy ismét az "ősnaya" típusra gondolsz, de a kötődő nevelés nem ezt jelenti. Olvass utána és majd csak utána kérdezz róla.
2011. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még nem talákoztam olyan emberrel, aki "ősanyának" tartotta volna magát...:D
2011. febr. 2. 22:15
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem a kérdést, elég kuszán fogalmaztad meg.

Egyébként amikor újszülött van a háznál, hát nem éppen az a nő legnagyobb gondja, hogy szexbomba legyen. Kb 6 hét, mire visszahúzódik a méh, addig még az is ronda, akin nem maradt súlyfelesleg. De a szoptatás alatt amúgy sem nagyon lehet fogyókúrázni, sportolni.

Szóval a kötődő nevelés számodra azt jelenti, hogy első a gyerek, és a párkapcsolat háttérbe szorul? Már bocsánat, de ez a normális. Amelyik férfi ezt nem érti meg, az nyugodtan elmehet a búsba. Neki is a gyereke, nem csak a nőnek.

Szerencsére a férjem nem utált meg szülés után, pedig már 2 is van. Nem járok tűsarkúban, és nem festem magam, előtte sem szoktam. Az tény, hogy nem vagyok már olyan szép, mint szülés előtt. De az idő telik, és a férjem is öregedett. Még mindig szeret, és a szexszel sincs bajunk. Valóban ritkábban van, mint előtte, de ez normális dolog, egy normális pasi ezt megértheti. Nem szexuális tárgyak vagyunk, hanem családanyák.

Az első 3 hónapban egyébként egy szobában voltam a gyerekkel. A férjem ment külön. Azóta van gyerekszoba, és az összebújás nem okoz gondot.

Kíváncsi lennék rá, hogy ki vagy, egy 18 éves kamaszfiú? Mert elég éretlenül állsz ehhez a dologhoz.

2011. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is kicsit káosz van a fejedben a kötődő neveléssel kapcsolatban. Én is ennek a híve vagyok, de nem alszunk együtt a babánkkal, kézben altatjuk el ugyan, de aztán az ágyában alszik. Stb. Mindennap sminkelem magam, csinosan öltözöm, már rég visszanyertem a terhesség előtti súlyomat, nem részesítem előnyben a miniszoknyát és tűsarkúban napi 1,5-2 órát babakocsit tolni sem kényelmes, meg most különben is a lapos sarkú csizmák inkább a divatosak. Gyakorlatilag nem is tudom miről beszélsz.

Én is úgy tudom, hogy az ősanyák azok a slampos, nagyszoknyás, bárhol szoptatósok, otthonszülősök. Legalábbis én is ősanyáknak hívom őket. Mondjuk én nem foglalkozom az ilyenekkel. Az ő dolguk.

2011. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Kíváncsi lennék, hogy számodra mi a kötődő nevelés. Nem arról van szó, hogy anyuka és apuka közé beköltözik a baba. Ahhoz, hogy felvedd éjjel, amikor sír, és ne hagyd bömbölni, illetve egy éves korig szoptasd és ne adj isten néha még magadra is kösd, ha nagyon sír még nem jelenti azt, hogy az anyuka igénytelen és nem szexel vele a férje vagy ő ne akarna szexelni vele. Az elkülönülő nevelés hívei nem ebben különböznek. Ez egy nevelési elv, nem kinézet kérdése.


Nézz körül a mamami.hu-n, rengeteg avatar és fotó van a felhasználókról. 90%-uk nagyon jól néz ki, igényes anyukák, pedig ha valahol, akkor ott tényleg a kötődő nevelés hívei gyűlnek össze.


Mutatok pár fotót: anyuka és hordozott baba, otthon szült!! [link]


szintén, otthon szült, kötődő nevelés elkötelezettje: [link]


szólj, mert van még sok jó nő ;)

2011. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

22:19-esnek tetszik a válasza, de kár volt odabökni, hogy ki lehetek. Értelmesen leírta hogy mit gondol és tetszett, hogy a férje is öregszik, hát igen, mondjuk gyerekkel és anélkül is mindenki:)

Amúgy anyuka (27 éves), 5 hós babócáé. Olvastam szakirodalmat, kötődőset és suttogósat is, spockot és ranschburg jenőt is. Amúgy pedagógus vagyok, de ez saját gyerek nevelésénél abszolut nem számít...)

Mintha a suttógosak és kötődésesek 2 külön bolygóról külön élőlényeket nevelnének...:D

A voksom nem tettem le egyik mellett se, leginkább a spock... pedig azt dobtam félre először, hogy az anyu régi szar könyve... aztán hopp... tud jókat mondani.

Mindenben van valami, de igazából nem ez érdekelt, hanem amire rákérdeztem, ez a férj és a külsőségekkel kapcsolatos dolog. Mindenki válaszának nagyon örülök.

2011. febr. 2. 22:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nevelési elvtől függ, hogy valaki igényes-e , akar-e a férje ágyba bújni vele vagy sem.
2011. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

Én meg nem láttam még meghitt kapcsolatot, miniszoknyás, tűsarkús... eszerint nem kötödő nevelés párti nő és párja között. Sőt általában hamarabb tönkremegy a kapcsolatuk a férjeikkel, mint a kötődő nevelés elvi nőknek.

S bár nem vagyok Freud párti, de a kérdésedből úgy gondolom, te a miniszoknyás típusba tartozol és féltékeny vagy a nem miniszoknyások kapcsolatára. Úgyhogy nálad sem mehet minden rendben a férjeddel, ha felteszed a kérdést, hogy lehet, hogy velük boldog a párjuk.

Lehet nemhogy a férfiak többségének, de még a kisebbségüknek sem fontosak ezek a dolgok, amikről te azt gondolod elengedhetetlenül fontosak egy párkapcsolatban?

2011. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az első képen, a facebook-osan tényleg egy nagyon szép nő látható, elismerem. Amúgy meg a felkötözés az vicces dolog. Babája válogatja, az enyém mindenben üvölt, kendő, mei-tai, stb.... kivétel a kenguru . De sok anyuka belémkötött már, hogy ez nem jó neki (főleg a csipőjének). (karolina úti ortopédus kiröhögött, azt mondta, ettől nem lesz semmi baja), és nem hitte el 2 kötődő neveléses anyuka sem, hogy bizony, a többi dologban tényleg üvölt, míg nálam ki nem próbálták a saját kis hordozójukat pedig én már tudtam, mert kibéreltem ill kölcsönkaptam a "JÓ HORDOZÓKAT".

De ezt sem értem, hogy miért annyira bűn a kenguru, mikor azért nem olyan nagy különbség lélektanilag a kendőtől..., de mindegy...

2011. febr. 2. 22:37
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

A kötődő neveléssel sztem akkora bakot lőnek a szakemberek, hogy jajjjj!

Az, hogy az anya-gyerek kapcsolat egészséges legyen, nem kell majmot csinálni sem a gyerekből, sem magunkból. Szeretni kell, de nem imádni a gyerekedet, és nem mindent az ő akaratának alárendelni, és csak érte élni. Ma már minden arról szól, hogy akkor vagy tökéletes szülő, ha egész nap mindenben lesed a gyereked kívánságait, mindenből a legjobbat veszed meg neki, a legdrágább és lehetőleg bio ételekkel eteted, és minden nap elolvasod a legújabb kutatási eredményeket azzal kapcsolatban, hogyan is tehetnéd még tökéletesebbé a kicsi kis életét. Jó reggelt! Ez mind csak üzlet!!!!!!


A kötődő nevelés nem azt jelenti, hogy az anyaságon kívül te nem foglalkozhatsz mással, és mindenről le kell mondanod. Magát ezt a kifejezést is olyan idegesítőnek tartom. Mi az, hogy kötődő nevelés? Ez vmiféle új nevelési forma? Neeem, amióta világ a világ így csinálják a józan paraszti ésszel rendelkező nők (persze mindig vannak kivételek), csak most találtak neki hangzatos nevet, és megtámogatták egy kis pszichológiával.


3 gyerekem van. Feleség, nő és anya vagyok 6 éve egyfolytában. Nagyon szeretem a gyerekeimet, de nem adok meg nekik mindent, amit akarnak, vagy mindent amit a mai trendek elvárnak. Amire az egészséges és normális fejlődésükhöz szükség van az oké, illetve néha egy-egy olyan, amire ők maguk vágynak, de azt sem mindig azonnal, ahogy kiejti a száján.

Ellátom a háztartást, mert nemcsak a gyerek a feladatom. Ezt tiszteletben tartják, addig játszanak, közben beszélgetünk, vagy segítenek pl. Van időm rájuk, de másra is kell lennie időmnek, és ezt meg kel tanulniuk elfogadni, hogy nem egymaguk vannak a világban, és vannak fontos vagy még fontosabb dolgok, illetve mindennek megvan a maga ideje, és helye a napok, hetek rendjében. Bően egy éven túl szoptattam őket, de ennek köze nem volt a kötődés kialakításához. Hanem egyszerűen csak ösztönösen csináltam. Éhes volt enni kapott, szomjas volt, inni kapott, és cicin aludt el. Amikor itt volt az ideje elvettem. Amikor itt volt az ideje kitettem a szobánkból és a szülői ágyból. Attól még nem lett baja senkinek sem. Néha átjönnek éjjel és velünk alszanak. Néha többször is kelnek éjszaka, és százszor kell megsimogatni őket. Ösztönösen megcsinálja az ember. Nem azért, mert tudom, hogy ezzel növelem a kötődést kettőnk között. Hanem mert igényli, és én meg nem vagyok szőrös szívű. Ha már az agyamra megy, hogy 10 percenként kelek éjjel, akkor mondom neki, hogy legyen szíves most már aludni, mert én is fáradt vagyok. Megérti és alszik. (ok, a kicsi még nem, mert másfél éves) De a 4 és 6 évesek már elég értelmesek ahhoz, hogy ezt felfogják, és ne személyük elleni támadásként ítéljék meg ha az anyjuk dög fáradt és aludni is szeretne.


A normális házastársi kapcsolathoz hozzátartozik az is, hogy megpróbálsz nőként és feleségként viselkedni és öltözködni is az anyaság mellett. Nem mondom, hogy nem szoktam koszos melegítőben battyogni a lakásban zsíros hajjal és egyebek. A médiában szereplő celeb anyukák, akik azt a látszatot keltik az emberekben, hogy csak 40 kilósan, műcicikkel, műkörmökkel és szolizva, frissen fodrászolva lehet vki nő, és persze emellett napi 24 órában anyuka, azoknak fogalmuk sincs az igazi anyaságról. Fontos, hogy ápoltak legyünk, és kívánatosak a férjünknek. De ezt nem kötelező napi 24 órában tenni, mert akkor nem jut idő a gyerekre. mellesleg megnézném azt az anyukát, aki tűsarkúban és miniben ücsörög a gyerekével a homokozóban. :D

Nagyon fontos, hogy megtaláljuk a harmóniát a 3féle szerepünk között, és mindegyiket ellássuk. A szex nagyon fontos a gyerekszülés után is. A kapcsolat teljességéhez mindenképp. Lelkileg is szükség van rá mindkét fél részéről. A nőnek azért, hogy nőnek érezze magát, a férjnek azért, hogy tudja nem csak a gyerek fontos az életünkben, hanem ő is. Törődni magunkkal fontos azért is, hogy ne épüljünk teljesen le, ne morzsolódjunk fel a mindig egyforma hétköznapokban. Egy-egy fodrászkodás beiktatása, vagy egy csavargós nap csiniben a városban kell a lelki békénkhez. Még akkor is, ha séta közben babakocsit tologatunk.

A kötődő nevelésnek nem kell arról szólnia, hogy ősasszony vagy, állandóan magadon cipeled a gyerekedet, és ahol épp rátok jön ott dugod ki a melledet, és szoptatod meg, mert ha várnia kellene 5 percet amíg eldugott helyet találsz vagy hazaértek,akkor megállna a fejlődésben. A szoptatás intim dolog. És a tested is. Senkinek semmi köze hozzá hogyan szoptatsz milyen a melled formája és színe, a férjeden kívül persze. Tudom, meg lehet oldani úgy, hogy senki ne lássa. HA végszükség volt én is csináltam így. Talán 3-4 alkalommal fordult elő. Ez viszont sztem nem növeli a kötődést egy kicsit sem, hogy bárhol-bármikor nyilvános helyen szoptatod a gyerekedet. lehet prűdnek nevezni, de hülyét kapnék, ha meglátna valaki. A férjem meg aztán pláne.


Nagyon hosszú voltam, de muszáj volt.

2011. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!